10.8 C
Śrem
środa, 22 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleAlkohol przyczyną fatalnego wypadku z kombajnem. Sprawca miał 2,6 promila!

Alkohol przyczyną fatalnego wypadku z kombajnem. Sprawca miał 2,6 promila!

Na jednej stronie wąskiej drogi kombajn do kukurydzy, na drugiej, kilka metrów od pojazdu rolniczego, opel vectra. Wewnątrz osobówki nieprzytomny mężczyzna. Poza kombajnem przebywał kierujący, mieszkaniec powiatu śremskiego. W pobliżu znajdował się jeszcze jeden samochód, którego kierujący usłyszał zarzuty – taki obraz zastały służby, które dojechały do wypadku. Dziś już wiemy, co doprowadziło do śmiertelnego zderzenia pojazdów z 10 listopada ubiegłego roku, do którego doszło na granicy powiatów śremskiego i jarocińskiego.

Wracamy do tematu. Osobówka miała rozrytą lewą stronę pojazdu, od samego jego przodu, po sam bagażnik. Wewnątrz wraku auta znajdował się mężczyzna. Kierowca tego samochodu. Podróżował sam. Zginął na miejscu.

Następnego dnia po wypadku policja wydała komunikat w tej sprawie: – 39-letni obywatel Gruzji zamieszkujący na terenie powiatu średzkiego kierując oplem vectrą z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z kombajnem marki case. W wyniku zderzenia kierujący oplem zginął na miejscu. Dodatkowo mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kombajn prowadził 49-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Mężczyzna był trzeźwy oraz posiadał uprawnienia do prowadzenia kombajnu – informowała asp. sztab. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowa jarocińskiej policji.

Po stwierdzeniu zgonu przez medyków kierowca drugiego auta odjechał. Przez cały czas wcześniej przyglądał się działaniom ratowniczym. Mężczyzna po kilku chwilach wrócił na miejsce zdarzenia. Okazało się, że jest pijany. Miał w organizmie ponad promil alkoholu. Usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu. Trafił przed sąd.

 

Istniało duże prawdopodobieństwo, że również ofiara znajdowała się pod działaniem tej substancji. Pobrane przez medyków sądowych próbki krwi i ich analiza wykazała, że tak właśnie było. 39-letni denat prowadził samochód osobowy mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu!

Zdaniem śledczych jedynym sprawcą listopadowego wypadku jest właśnie pijany kierowca samochodu osobowego, który w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Jak ustalili policjanci, bezpośrednio przed wypadkiem kierujący oplem vectra 39-latek ominął stojące na poboczu auto osobowe – także opla, po czym uderzył w jadący prawidłowo kombajn.

Postępowanie w tej sprawie zostało umorzone, a mieszkańcowi powiatu śremskiego nie zostanły postawione żadne zarzuty dotyczące tego wypadku.

Do śmiertelnego wypadku doszło 10 listopada na drodze powiatowej 3744P prowadzącej z Panienki do Chwałkowa Kościelnego.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...