27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościCzempińCzempiń z rządową promesą. Na co pójdzie blisko 9 mln zł?
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Czempiń z rządową promesą. Na co pójdzie blisko 9 mln zł?

W minionym tygodniu w starostwie powiatowym w Kościanie odbyło się spotkanie samorządowców z posłami Jenem Dziedziczakiem i Janem Mosińskim (obaj PiS). Podczas tego spotkania politycy wręczali samorządowcom symboliczne czeki na inwestycje w ramach w ramach Programu Inwestycji Strategicznych z Polskiego Ładu.

Politycy PiS w objazdówce

Politycy frakcji rządzącej robią po kraju objazdówkę, podczas której samorządowcom wręczają plastikowe, symboliczne czeki na realizację zadań z rządowego programu Polski Ład. Widzieliśmy to nie raz i dwa w Śremie, kiedy poseł z naszego regionu, Zbigniew Dolata, wręczał samorządowcom powiatu śremskiego symboliczne czeki. Teraz inni politycy PiS wybrani z okręgu wyborczego, pod który podlega Czempiń, wręczali takie same „czeki” miejscowym samorządowcom. Pośród nich był również Konrad Malicki, burmistrz Czempinia.

Spotkanie polityków Dziedziczaka i Mosińskiego z włodarzami z terenu powiatu kościańskiego odbyło się w miniony poniedziałek 13 czerwca.

– Polski Ład to wspólny program rządu i samorządów. To Państwo jesteście tymi, którzy wnioski w ramach programu składają. To przykład realnej współpracy. Te programy, które są realizowane w ostatnim czasie, to programy związane z sytuacją, która ma miejsce na całym świecie. Pandemia spowodowała światowy kryzys. Dzięki skutecznym działaniom rządu jest u nas lepiej, niż w innych krajach. Drugie wydarzenie to wojna na Ukrainie oddziałująca bardzo szeroko. My za wszelką cenę staraliśmy się temu przeciwdziałać. Kluczem do zapobiegania spowolnienia gospodarki jest wpompowanie ogromnych funduszy. Stąd szereg funduszy – mówił Jan Dziedziczak.

Blisko 9 mln dla Czempinia

Tam przyznano czeki na inwestycje w powiecie kościańskim na łączną kwotę ponad 63 mln zł. Blisko 15 procent z tej kwoty ma trafić do gminy Czempiń, która w ramach Programu Inwestycji Strategicznych z Polskiego Ładu ma otrzymać 8,9 mln zł.

Cieszę się z pozyskanych środków w sposób szczególny, ponieważ wiem jak ważna dla mieszkańców jest infrastruktura drogową, a jednocześnie jak trudno jest pozyskać dotację właśnie na ten obszar. A dotacja z tego programu pokrywa nawet 95% kosztów inwestycji!” – Konrad Malicki w mediach społecznościowych chwal i docenia rządowe wsparcie na inwestycje.

Malicki - promesa Polski Ład
fot. Konrad Malicki, burmistrz Czempinia

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe