10.8 C
Śrem
środa, 22 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościKatarzyna Figura i Ladies Night w Ceglarni

Katarzyna Figura i Ladies Night w Ceglarni

Kobiety z gminy Książ Wlkp., choć nie tylko, Dzień Kobiet świętują cały miesiąc! I jedno jest pewne. Piątkowy wieczór, 17 marca na długo pozostanie w ich pamięci. Tego dnia bowiem odbył się wyjątkowy wieczór pn. „Ladies Night”. W Ceglarni w Jarosławkach gościła niezwykle charyzmatyczna aktorka – Katarzyna Figura.

Każda z pań, która odpuściła sobie ten wieczór, może gorzko żałować! „Ladies Night” bowiem był perełką wśród serii wydarzeń zaproponowanych przez Centrum Kultury Książ Wlkp. w miesiącu marcu. A wszystko to z okazji Dnia Kobiet, który w gminie Książ świętują cały miesiąc.

W piątkowy wieczór w Ceglarni w Jarosławkach zjawiło się ponad 100 kobiet. Skorzystały z zaproszenia CK Książ do udziału w niezwykłym wydarzeniu – „Ladies Night”. Spotkanie zainaugurowała degustacja wina, lecz nie tradycyjna a zdobiona spektaklem teatralnym w wykonaniu aktorek: Evy Rufo oraz Marty Królikowskiej. Towarzyszył im Antonio Cabrera, który serował wyśmienite trunki.

Fot. D. Górna

Następnie była krótka przerwa na deser i kawę, która tylko potęgowała napięcie. Bowiem tuż po niej z uczestniczkami spotkała się niezwykle charyzmatyczna artystka – Katarzyna Figura. Rozmowę z aktorką poprowadziła Mariola Kaźmierczak.

Katarzyna Figura z ogromną szczerością opowiadała o najważniejszych rolach w karierze, tych popularnych jak Ryszarda w „Kilerze”, ale również tych, które były ogromnym wyzwaniem – mowa tu o roli antysemickiej sąsiadki w „Pianiście” Romana Polańskiego.

Ta rola kłóciła się z moimi przekonaniami. Bardzo mocno ją przeżyłam – wspominała

Artystka chętnie dzieliła się życiowym doświadczeniem. Opowiadała o ukochanych dzieciach oraz blaskach i cieniach godzenia ról: matki i aktorki. Przypomnijmy, że artystka do jednej z ról zgodziła się zgolić włosy. – Martwiłam się jak na to zareagują moje córki. Zwłaszcza młodsza Kaszmir, która wtedy była jeszcze bardzo mała. Ale ja dla niej byłam po prostu mamą. Nie miało to dla niej znaczenia czy mam włosy czy nie – mówiła wzruszona.

Fot. D. Górna

Żyć 115 lat!

Aktorka podkreślała, że bardzo istotne są dla niej aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie. – Kocham życie i chcę długo się nim cieszyć. Nawet 115 lat – zapewniała. Aktorka radziła uczestniczkom, by zawsze wierzyły w siebie i podążały za swoimi marzeniami. Sama nie spełniła jednego… – Nie wybudowałam domu, ale już się pogodziłam z tą myślą, że ten dom nie powstanie. Nie jest już mi potrzebny – żartowała.

Nie bała się również stanąć po stronie kobiet, gdy pojawiło się pytanie o aktualną sytuację kobiet w Polsce.

Kobiety w Polsce powinny być silne i solidarne. Nikt nie może decydować o naszym ciele. Nikt nie może decydować za nas. Musimy się wspierać! – przekonywała

Półtoragodzinna rozmowa z Katarzyną Figurą została nagrodzona owacją na stojąco. Na zakończenie artystka chętnie pozowała do zdjęć.

Fot. D. Górna

Uczta dla ciała i ducha

Wieczór w Ceglarni był ucztą dla ciała i ducha. Oprócz smakowitych dań, wyśmienitych trunków i deserów, uczestniczki mogły również rozsmakować się w najnowszych trendach w makijażu i kosmetologii.

Ciekawym dopełnieniem wieczoru była prezentacja przygotowana przez Anitę Rutę – mistrzynię kreatywnych kreacji. Stylistka zdradziła kilka modowych sztuczek i pokazała uczestniczkom w jaki sposób z kilku ubrań stworzyć wiele niezwykłych kreacji.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...