10.8 C
Śrem
środa, 22 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościDawid Lempaszak nowym zastępcą komendanta KPP w Śremie

Dawid Lempaszak nowym zastępcą komendanta KPP w Śremie

W piątek, 17 marca w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powierzenia obowiązków nowemu zastępcy komendanta KPP w Śremie. Został nim dotychczasowy naczelnik Wydziału Kryminalnego – kom. Dawid Lempaszak.

Kom. Dawid Lempaszak służbę w policji rozpoczął w 2003 roku w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie, następnie służył w Poznaniu, a w 2007 roku związał się z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, gdzie głównie specjalizował się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej i samochodowej.

W 2013 roku został oddelegowany na kilka miesięcy do pełnienia służby w Zarządzie w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji. W grudniu 2017 roku ukończył szkolenie oficerskie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W 2018 roku został mianowany naczelnikiem Wydziału Kryminalnego.

fot. D. Górna

W piątek natomiast kom. Dawid Lempszak oficjalnie otrzymał nowe zadanie. Od teraz będzie pełnił obowiązki zastępcy komendanta KPP w Śremie.

Jest to dla mnie duży zaszczyt – mówi nowym zastępca komendanta Jądrzaka. – To także spore wyzwanie. Do tej pory miałem okazję kierować zespołem 30 osobowym, a od tej chwili, wspólnie z panem komendantem będziemy kierować całą jednostką – dodał podczas uroczystej zbiórki, w czasie której powierzono mu obowiązki zastępcy komendanta KPP Śrem.

fot. D. Górna

Kom. Lempaszak podziękował samorządowcom za pomoc, głównie materialną i rzeczową na rzecz komendy, którą już współkieruje. Podziękował również prokurator Renacie Mikołajaczak, szefowej Prokuratury Rejonowej w Śremie, za doskonałą współpracę na linii KPP Śrem – Prokuratura. – Życzyłbym, aby każda jednostka Policji miała taką prokuraturę, z którą współpraca układa się tak znakomicie – powiedział. Lempaszak wyraził również nadzieję, że ta współpraca będzie nadal się tak świetnie układała.

fot. D. Górna

Przypomnijmy, że we wtorek, 14 marca z komendą w Śremie pożegnał się dotychczasowy zastępca – mł. insp. Konrad Bartłomiejczak, który został zastępcą komendanta KPP we Wrześni. Docelowo ma objąć stanowiska komendanta tamtejszej placówki.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...