10.8 C
Śrem
środa, 22 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościWyczekiwane remonty dróg powiatowych stają się faktem

Wyczekiwane remonty dróg powiatowych stają się faktem

Powiatowy Zarząd Dróg w Śremie rozstrzygnął wielomilionowy przetarg na modernizację kilka dróg na terenie powiatu. Kolejny, który dotyczy remontu ul. Zamenhofa w Śremie, został właśnie ogłoszony.

Pięć podmiotów związanych za branżą budowlaną stanęło do przetargu na realizację modernizacji dróg powiatowych: 4070P, 4075P oraz 4093P. Kryterium wyboru było cena i gwarancja (60 i 40 pkt). Najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyła firma Begier Sławomir Spółka Komandytowo-akcyjna z Nekli (pow. wrzesiński). Oferent złożył finansowo najbardziej korzystną propozycję zamykającą się w kwocie 9 mln 986 tys. zł.

– Uśredniając na każdej drodze będzie to około 3 kilometrów do remontu – mówi Dominik Różycki, dyrektor PZD w Śremie. Remontu doczekają się drogi Bodzyniewo-Międzychód-Pinka (4070P); Pełczyn-Gawrony-Międzychód (4075P) oraz odcinek od drogi wojewódzkiej 437 do granicy z powiatem gostyńskim (4093P).

PZD działając w imieniu powiatu śremskiego przygotowuje się również do rozstrzygnięcia kolejnego przetargu, tym razem realizowanego w ścisłym centrum miasta – mowa o modernizacji ulicy Zamenhofa. Remont ten będzie obejmował m.in. usunięcie przejazdu kolejowego, przesunięcie ścieżek rowerowych na chodniki oraz powstanie prawoskrętu przy skrzyżowaniu z ul. Powstańców Wielkopolskich. Środki na ten cel mają częściowo pochodzić z Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021-2024.

Zainteresowane podmioty mają czas do 30 marca na składanie swoich ofert w przedmiotowej sprawie. Przetarg ma zostać rozstrzygnięty tego samego dnia, kwadrans po godzinie 10. Termin związania ofertą z kolei upływa z dniem 28 kwietnia tego roku.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...