2.3 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościWpadł złodziej lawety. To może skończyć się odsiadką. Ile mu grozi?

Wpadł złodziej lawety. To może skończyć się odsiadką. Ile mu grozi?

Śremscy kryminalni namierzyli i zatrzymali 34-latka, który pod koniec lutego w Śremie ukradł lawetę. Przyczepa ciężarowa o wartości 15 tys. złotych wróciła już do właściciela, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Miłośnikowi cudzej własności, który był już wcześniej notowany i karany, grozi więzienie.

– 27 lutego br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że z parkingu niestrzeżonego na śremskim osiedlu Jeziorany, skradziono lawetę marki TA-NO wartości 15 tys. złotych – informuje podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie. Wyjaśnijmy, że laweta była zaparkowana na parkingu przy ul. Staszica (obok Tropicany).

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy złodzieja namierzyli w poniedziałek, 6 marca. – Miłośnik cudzej własności został zatrzymany w miniony piątek, 10 marca. Mężczyzna, który był już notowany i karany za kradzieże oraz kradzieże z włamaniem, przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia – wyjaśnia rzecznik.

Kryminalni odzyskali też skradzioną lawetę, która była ukryta na terenie powiatu rawickiego. Przyczepa wróciła już do właściciela.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.  Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...