10.2 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremBędzie kasa, będzie remont. Nie ma kasy, będą dziury

Będzie kasa, będzie remont. Nie ma kasy, będą dziury

Wygląda na to, że mieszkańcy osiedla Helenki, a w szczególności ci mieszkający przy ulicach: Witkiewicza, Gierymskiego i Kantora nieprędko doczekają się nowych nawierzchni.

Adam Lewandowski, burmistrz Śremu, odpowiedział na pismo Emila Majsnera, radnego powiatowego, który w imieniu mieszkańców wspomnianych ulic, pytał o ewentualne remonty.

Cóż, wygląda na to, że na remont się nie zanosi.

Gmina nie ma w planach modernizowania wspomnianych ulic, bo jak zaznacza w piśmie burmistrz Lewandowski „priorytet stanowi budowa nowej infrastruktury oraz remonty w miejscach zagrażających bezpieczeństwu użytkowników”. Zdaniem miejskich władz z taką sytuacją nie mamy do czynienia na wyżej wymienionych ulicach, więc nie mają one priorytetu.

 

Niemniej gmina Śrem zaznacza, że od 2021 roku jest w posiadaniu projektu i pozwolenia na budowę dla ulic Tuwima i Kantora w Śremie. Ulice te czekają na lepsze czasy i więcej środków w budżecie gminy. W tej chwili gmina rocznie wydaje około 40 mln zł na inwestycje drogowe, a to nie wystarcza by modernizować stare i budować nowe drogi oraz dukty piesze czy rowerowe.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...