10.8 C
Śrem
środa, 22 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościZaniemyślTysiące złotych kosztów wyrządzonych przez…kurę

Tysiące złotych kosztów wyrządzonych przez…kurę

Między ulicami Polwicką a Rolną w Łęgnie (gm. Zaniemyśl) doszło do awarii kanalizacyjnej. Kolektor sanitarny nie przyjmował ścieku. Konieczne było wypompowywanie nieczystości do wozu asenizacyjnego i odwożenie ich do przepompowni ścieków.

Ekipa remontowa odpowiadająca za sprawne działanie systemu sanitarnego na terenie gminy Zaniemyśl przystąpiła do pracy mającej na celu usunięcie awarii i udrożnienie kolektora. Technicy mocno zdziwili się, gdy zauważyli co spowodowało zator kolektora – była to kura. Martwe zwierzę znajdowało się w ściekach i spowodowało zator.

Teraz ZGK Zaniemyśl liczy koszty, jakie zostały poniesione na udrożnienie kolektora oraz odwóz nieczystości do oczyszczalni ścieków. Wg wstępnych szacunków kwota ta może sięgać od 6 do 7 tys. zł brutto.

fot. ZGK Zaniemyśl

Urzędnicy pytają, czy ktoś rozpoznaje własną kurę? Zapewne nikt nie zgłosi się po zwierzę, aby uniknąć odpowiedzialności za wyrządzone szkody. Niemniej gdyby taka osoba była, to ZGK w Zaniemyślu podaje kontakt telefoniczny: 61 28 57 546.

Przypominamy, że każda taka sytuacja docelowo powoduje wzrost opłat ponoszonych przez Państwa. Także w przyszłości wszyscy zapłacimy za takie działania – zaznacza Zakład Gospodarki Komunalnej w Zaniemyślu Sp. z o.o.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...