2.3 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚrem korkami stoi! Ratusz sugeruje śremianom zamianę auta na rower

Śrem korkami stoi! Ratusz sugeruje śremianom zamianę auta na rower

Ciekawa publikacja pojawiła się na profilu gminy Śrem na Facebooku. Urząd informuje o wynikach badania dobowego natężenia ruchu w czterech ważnych komunikacyjnie punktach w gminie. Okazuje się, że dziennie przez most Daniela Kęszyckiego przejeżdża nawet 24 tys. pojazdów. Aby uniknąć korków, ratusz proponuje przesiąść się na rower.

Któż z nas nie klął na czym świat stoi, tkwiąc w korkach w godzinach szczytu?! Z informacji przekazanych przez śremski ratusz wynika, że w ciągu doby przez śremski most przejeżdża nawet 24 tys. pojazdów. Kolejnych 12 tys. pokonuje most na obwodnicy.

Gmina Śrem, na portalu społecznościowym opublikowała wynik badania, jakie miało miejsce w czwartek, 12 maja ubiegłego roku. Dotyczyło ono dobowego natężenia ruchu w czterech punktach: most Daniela Kęszyckiego, most na obwodnicy, Psarskie i Drzonek.

Oryginalny wpis:

Zastanawialiście się kiedyś, ile aut na dobę przejeżdża przez Śrem i okolice?

12 maja 2022 roku od godz. 6.00 przez 24 h badany był ruch pojazdów. Oto wyniki dobowego natężenia ruchu w czterech punktach w zwykły dzień pracy:

  • most na Warcie w centrum Śremu (ul. Piłsudskiego) – 24 318 pojazdów
  • most na Warcie na obwodnicy Śremu (DW 434) – 12 774 pojazdy
  • DW 310 w miejscowości Psarskie – 11 856 pojazdów
  • DW 434 w miejscowości Drzonek – 9 607 pojazdów

Dla porównania: na moście w Obornikach na drodze krajowej (!) nr 11 policzono 25 083 pojazdów. Wniosek? Warto rozważyć rower!

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...