10.8 C
Śrem
środa, 22 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościChcą zabrać dzieci z niepełnosprawnościami w góry

Chcą zabrać dzieci z niepełnosprawnościami w góry

To fantastyczna inicjatywa! Runnersi ruszają z akcją „Runner’s Power - Spełniamy Górskie Marzenia”. Chcą zabrać dzieci z niepełnosprawnościami w góry.

Ekipa Runner’s Power z Małgorzatą i Markiem Matuszewskimi oraz Ryszardem Mitmańskim na czele zainspirowała się ogólnopolską akcją „Szerpowie Nadziei”. I tak jak inni wolontariusze w Polsce, chcą spełniać marzenia osób z niepełnosprawnościami, które pragną zdobywać górskie szczyty.

– Pewnego dnia z tą ideą przyszedł do mnie Marek Matuszewski, który kocha biegać po górach. Uznałem to za świetny pomysł. Planujemy dać dzieciom z niepełnosprawnościami z powiatu śremskiego możliwość realizacji marzenia, jakim jest odbyć wycieczkę po górach – wspomina Ryszard Mitmański.

Od kilku lat mam takie marzenie, by zabrać dzieci z niepełnosprawnościami w góry. Wiem, że to ogromne wyzwanie, ale ja tak łatwo się nie poddaję – zapewnia Marek Matuszewski

Runnersi mają w planach zabrać w góry około 10 dzieci z niepełnosprawnością. Oczywiście będą im towarzyszyć rodzice lub opiekunowie. – Chcemy jednak, by rodzice, po raz pierwszy w życiu, weszli swobodnie na szczyt – dodaje M. Matuszewski. W planach jest zdobycie Śnieżki – Królowej Karkonoszy. Wyjazd planowany jest w dniach 23-25 czerwca br.

Z informacji przekazanych przez Runner’s Power wynika, że dla dziecka i opiekuna prawnego wyjazd będzie bezpłatny. – My poniesiemy koszt transportu ze Śremu w góry, dwóch noclegów w Karpaczu, wyżywienia, kosztów wynajęcia niezbędnego sprzętu do bezpiecznego wniesienia dziecka na szczyt oraz porządnego ubezpieczenia – zapewniają organizatorzy.

Wkrótce zostanie ogłoszona oficjalna rekrutacja. Będzie ona dotyczyć zarówno dzieci z niepełnosprawnościami, które marzą o zdobywaniu górskich szczytów, jak i wolontariuszy, którzy pomogą w realizacji tych marzeń.

Potrzebne będą osoby z bardzo dobrą kondycją i obyciem w górach. To muszą być mocni ludzie – podkreśla M. Matuszewski

Już w najbliższą niedzielę, 19 marca osoby, które mają ochotę wziąć udział w wyprawie, będą miały możliwość porozmawiania z jej organizatorami. Będą oni uczestniczyć w wydarzeniu „II Olimpiada bez Granic”, którą w Śremskim Sporcie organizuje stowarzyszenie „Pomocna Dłoń w Śremie”. Można także bezpośrednio kontaktować się z panem Markiem pod nr tel. 796 804 580.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...