9.6 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościKomendant Bartłomiejczak odchodzi z KPP Śrem

Komendant Bartłomiejczak odchodzi z KPP Śrem

We wtorek 14 marca w KPP Śrem nastąpiło oficjalne pożegnanie mł. insp. Konrada Bartłomiejczaka, zastępcy komendanta powiatowego policji w Śremie.

Konrad Bartłomiejczak nie przechodzi na zaopatrzenie emerytalne, tylko rozstaje się ze śremską policją. Młodszy inspektor dalej będzie służył, lecz tym razem dla mieszkańców powiatu wrzesińskiego. Komendant Bartłomiejczak ma tam objąć stanowisko szefa wrzesińskich mundurowych.

Komendant Bartłomiejczak od 1 października 2010 roku, a więc od blisko 13 lat, pełnił służbę w Śremie. Trafił do nas z równoległego stanowiska w Środzie Wielkopolskiej, wówczas jeszcze w stopniu nadkomisarza. Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwanie przed Bartłomiejczakiem.

Konrad Bartłomiejczak służy w Policji od 1995 r., z wykształcenia jest politologiem. Służbę rozpoczynał w oddziałach prewencji policji w Poznaniu. Służył także w wydziale prewencji średzkiej komendy, Sztabie Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – w sekcji operacji policyjnych, w komendzie wojewódzkiej był też kierownikiem sekcji dyżurnych. W 2006 r. został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego policji w Środzie Wlkp.

Uroczyste pożegnanie komendanta K. Bartłomiejczaka odbyło się we wtorek, 14 marca w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie. Udział w nim wzięli zaproszeni goście, a wśród nich samorządowcy powiatu śremskiego oraz ks. prałat Marian Brucki.

Podczas wypowiedzi komendant Bartłomiejczak podziękował kolegom za wspólną służbę, cenne rady i porady. Wspomniał także tych, którzy odeszli na wieczną służbę. – Coś się zaczyna, coś się kończy… Drugi dzień mojej służby to był pogrzeb Hirka Matuszkiewicza. Osobiście go nie znałem, ale wiele dobrych rzeczy o nim słyszałem. Kolejnym był Zbyszek Broniarz, kierownik sekcji ruchu drogowego. Wspominam też Roberta Białowąsa, Wojtka Michałowskiego i Macieja Dąbka. Odeszli za wcześnie! Wszyscy zostaną na zawsze w mojej pamięci – zapewniał K. Bartłomiejczak.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...