10.8 C
Śrem
środa, 22 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościRozśpiewany Dzień Kobiet z Chórem Consensus

Rozśpiewany Dzień Kobiet z Chórem Consensus

„Każda kobieta śpiewać może…”- pod takim hasłem w piątek, 10 marca we Włościejewicach odbył się Dzień Kobiet dla studentek Uniwersytetu Entuzjastów Świata. Do wspólnej zabawy zaprosił Chór Consensus.

Zanim jednak rozpoczęła się muzyczna część tego spotkania, dyrektor Centrum Kultury Mariola Kaźmierczak i Anna Kaczmarek, prezes Uniwersytet Entuzjastów Świata sprawnie przeprowadziły Walne Zebranie UEŚ podsumowujące i rozliczające rok 2022. Okazuje się, że uniwersytet ma już 111 członków!

Muzyczny pociąg

„Jedzie pociąg…” w takim klimacie członkowie Chóru Consensus i Dj Mateo zabrali wszystkich uczestników wydarzenia w muzyczną podróż po najsłynniejszych polskich i zagranicznych przebojach. Nie zabrakło przy tym ciekawej choreografii. Studenci bardzo szybko podchwycili tę formę zabawy i aktywnie włączyli się w śpiewanie. Dostali też mały „prezent” od chórzystów. Tomasz Cichy, nowy członek Chóru Consensus, napisał piosenkę specjalnie dla UEŚ.

Z kolei chór, z okazji obchodzonego w tym roku 15-lecia swojego istnienia, otrzymał od CK prezent – segregatory na teksty piosenek. Kilkugodzinnej rozśpiewanej zabawie towarzyszyła kawa i ciasto. Z życzeniami przybył też burmistrz Teofil Marciniak. Na koniec każda z pań otrzymała od Mariusza Wojciechowskiego (jedynego męskiego rodzynka w ekipie CK) tulipana.

fot. CK Książ Wlkp.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...