4.3 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościRetrorowerowej imprezy nie będzie. Zabrakło finansów!

Retrorowerowej imprezy nie będzie. Zabrakło finansów!

Wydarzenie pod nazwą Retro Festival Śrem 2023 się nie odbędzie. Informację o skasowaniu wydarzenia z kalendarza imprez przekazał organizator - Iwona Cerba z Fundacji Pro Bike & Dance.

W dniach od 29 kwietnia do 1 maja w Śremie miał się odbyć się Retro Festival Śrem 2023. Towarzyszyć miał mu Rowerowy Rajd Retro. Zaplanowane były dwie trasy: pierwsza z nich poprowadzić miała do XI-wiecznego Opactwa Benedyktynów w Lubiniu. Druga natomiast poprowadzić miała śladami gen. D. Chłapowskiego, aż do jego majątku w Turwi. Wydarzenie jednak zostało odwołane. Powodem jego odwołania są finanse. Organizatorowi nie udało się zabezpieczyć wystarczającej ilości gotówki. Obwinia o to… starostę śremskiego Zenona Jahnsa.

Starostwo Powiatowe w Śremie odmówiło nam wsparcia finansowego naszych imprez. Bardzo nas to zaskoczyło, bo Powiat Śremski posiada środki, aby dofinansować takie wydarzenia jak nasze. Brak dofinansowania ze strony Starostwa Powiatowego w Śremie komplikuje nam możliwość pozyskania dotacji na poziomie ogólnopolskim. Nie składamy jednak broni – prowadzimy rozmowy z nowymi, lokalnymi partnerami, aby pozyskać ich wsparcie dla imprez, zanim zaczniemy się ubiegać o dofinansowanie na poziomie ogólnopolskim” – czytamy w komunikacie prasowym dotyczącym odwołania wydarzenia.

Warto nadmienić, że powiat podobnie jak inne jednostki samorządu terytorialnego ma możliwość dofinansowania takich przedsięwzięć, ale wcale nie musi. Z naszych informacji wynika, że władze powiatu wolą promować lokalne przedsięwzięcia, które organizowane są przez organizacje oraz stowarzyszenia działające na terenie powiatu i z powiatu się wywodzące.

Gmina Śrem wsparła inicjatywę kwotą 10 tys. zł.

Organizator jednak nie składa broni i będzie starał się pozyskać środki na wydarzenie oraz zorganizować je w innym terminie. Podaje tutaj daty od 15 do 17 września. – Nie składamy jednak broni – prowadzimy rozmowy z nowymi, lokalnymi partnerami, aby pozyskać ich wsparcie dla imprez, zanim zaczniemy się ubiegać o dofinansowanie na poziomie ogólnopolskim – mówi Iwona Cerba.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...