2.3 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremPrzygotowania czas zakończyć. Rusza liga piłkarska!

Przygotowania czas zakończyć. Rusza liga piłkarska!

Na ten moment czekali wszyscy kibice piłkarscy. W weekend rozegrano ostatnie sparingi i w przyszłym tygodniu wracamy do gry na poważnie. Jak wypadły nasze drużyny w okresie przygotowawczym?

Warta Śrem 3:6 Lechia Kostrzyn

Warciarze w sparingu z Lechią zagrali najsłabszy mecz pod wodzą Michała Mocka. Wszystkim w klubie zależało na tym, by sparingi zakończyć wygraną, jednak taka jest piłka. Za tydzień Warta gra mecz ligowy z Kanią Gostyń – sztab ma tydzień na zresetowanie głów zawodników i powalczenie o dobry wynik w pierwszym wiosennym meczu. Zwłaszcza, że patrząc na tabelę – margines błędu jest minimalny.

Las Kuczków 2:1 Pogoń Książ Wielkopolski

Pogoń kontynuuje swoją kiepską serie w meczach towarzyskich. Tym razem mimo tego, że w trakcie meczu wydawało się, że mają go pod kontrolą i bramki dla zawodników z Książa są kwestią czasu, ponieśli kolejną porażkę. W-ce lider A Klasy okazał się lepszy od wyżej notowanej Pogoni. Sparingi nie napawają kibiców optymizmem. Strzelcem jedynej bramki był Patryk Wesołek.

Orkan Manieczki 2:3 GKS Jaraczewo II

Orkan jest jedną z tych drużyn, które za tydzień nie wznowią jeszcze rozgrywek ligowych. Jednak również i dla nich miniony weekend nie był zbyt łaskawy. Czołowemu zespołowi A-klasy nie wypada przegrywać z jedną ze słabszych drużyn B- Klasy. Bramki dla drużyny z Manieczek zdobyli Dawid Jakubiak i Mateusz Kurzyński. Za tydzień czeka ich ostatni mecz sparingowy – tym razem z rezerwami Pogoni Leszno.

Zawisza Dolsk 5:4 MTS Pawłowice

Zawisza w trakcie swojego okresu przygotowawczego był niezwykle bramkostrzelny. Tylko w pierwszym meczu nie zdobył bramki, w pozostałych zdobywając kolejno 5,5,3 i 5 goli. Sporo. Jednak sporo również tracili. Podopieczni trenera Fujaka muszą popracować nad obroną. Jedno jest pewne – w ich meczach emocji nie zabraknie. Pierwszy mecz rundy rewanżowej już w sobotę o godzinie 15:00. Przeciwnikiem Zawiszy będzie UKS Śrem.

KP Las Puszczykowo 5:0 Amicus Mórka

Nie wyszedł ten mecz zawodnikom Amicusa. Jak przystało na drużynę z wyższej klasy rozgrywkowej KP Las Puszczykowo wypunktował Amicusa i odniósł wysoką wygraną. Przed Amicusem na wiosnę jeden cel – zdobyć tyle punktów ile się da. Po jesieni mają na swoim koncie 6 punktów (dwa zwycięstwa).

Kotwica Kórnik 2:1 MKS Noteć Czarnków

Kotwica jest gotowa. Sparingi pokazały, że nie ma dla niej różnicy, czy grają na wyjeździe, u siebie, czy przeciwnikiem jest zespół z ligi wyżej. Zawodnicy z Kórnika w każdym meczu wyglądali dobrze i nie inaczej było w ostatnim sparingu z Notecią Czarnków. Bramki w tym meczu strzelali Niemczyk i Tomaszczak. Walka o trzecią ligę będzie emocjonująca.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...