10.8 C
Śrem
środa, 22 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremianie wsparli małego Frania – podsumowanie akcji charytatywnej

Śremianie wsparli małego Frania – podsumowanie akcji charytatywnej

W sobotę, 11 marca w Bibliotece Publicznej w Śremie odbył się kiermasz ciast. Towarzyszył mu koncert charytatywny. Zebrane podczas wydarzenia pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację małego Frania z Kórnika.

Takie wydarzenia udają się dzięki zaangażowaniu ludzi o wielkich sercach! Podczas sobotniej akcji charytatywnej udało się zebrać 3 616 zł. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie pań z KGW Masłowianki, które przygotowały słodkie rarytasy. Swój grosik dołożyli również lokalni artyści. Podczas akcji w bibliotece wystąpili: Krzysztof Przyjemski, DJ Kacper Kuderczak oraz Your Voice – Studio Piosenki Melody. Była też młodzież ze szkolnego klubu wolontariatu. A całą akcją koordynowała Basia Sokołowska.

Na miejscu spotkaliśmy także dość dużą reprezentację Klubu Morsów Lodzik Śrem. Nikt złotówki nie żałował. A cel był bardzo szczytny. Przypomnijmy, że Franek Kulza ma zaledwie 7 lat. Od kilku lat toczy nierówną walkę z niezwykle trudnym przeciwnikiem – nowotworem tkanek miękkich. Aktualnie wraz z rodzicami przebywa w Barcelonie. Tamtejsza klinika zaproponowała specjalistyczne i niestety dość kosztowne leczenie.

W sobotę do Śremu natomiast zawitali wujkowie chłopca, którzy gorąco podziękowali za zaangażowanie i wsparcie. – Liczy się każdy grosz! – zapewniali.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...