10.2 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaKulturaPierwszy koncert z cyklu „Local tune” za nami. Jak było?

Pierwszy koncert z cyklu „Local tune” za nami. Jak było?

W piątkowe popołudnie, 10 marca w Muzeum Śremskim odbyła się pierwsza odsłona hip-hopowego koncertu pn. „Local tune”. Sceną zawładnęli lokalni artyści.

Hip-hop na scenie Muzeum Śremskiego wybrzmiał nie po raz pierwszy i zapewne nie ostatni. Byliśmy już świadkami kilku edycji „Manolo Fest”. W ubiegłym miesiącu bawiliśmy się na koncercie Peja/Slums Attack. Ale takiego wydarzenia w muzeum jeszcze nie było.

– Pomysł zrodził się po ubiegłorocznym koncercie „Muzobiady”. Wówczas na scenie muzeum wystąpili lokalni artyści grający muzykę rockową. Po tym wydarzeniu odezwał się do nas Jacek Szczepaniak, znany jako sobiejacek. Zapytał czy jest szansa na zorganizowanie koncertu hip-hopowego. Jesteśmy instytucją, która ma wszystkie narzędzia do organizowania takich eventów, więc byliśmy jak najbardziej na tak. Sala widowiskowa powstała właśnie po to, by żyć takimi wydarzeniami. I muszę przyznać szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczony poziomem muzycznym młodzieży. I fantastyczne jest również to, że właśnie w Muzeum Śremskim możemy połączyć sztukę z innymi formami artystycznymi – mówi Grzegorz Pawlak.

Podczas piątkowego koncertu uczestnicy mieli okazję usłyszeć wiele oryginalnych hip-hopowych brzmień. Sceną zawładnęli: DJ AISK, Fantom/Biały, almost.fly, Satori, bangobalenci, KWN, sobiejacek, MŁODY TYRAK i na deser DRET aka DREAMER/SOUNDRUGS.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...