4.3 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNie zapomnieli o generale Józefie Wybickim

Nie zapomnieli o generale Józefie Wybickim

Społeczność Manieczek, ale i nie tylko oni, nie zapomnieli dziś o generale Józefie Wybickim. W 201. rocznicę śmierci generała, przy jego popiersiu w Manieczkach, oddano mu cześć.

Tradycyjnie w Manieczkach ważne uroczystości związane z osobą generała Józefa Wybickiego są pielęgnowane w sposób wyjątkowo. Nie inaczej było dziś, tj. 10 marca, w dniu w którym przypada 201. rocznica śmierci tego Wielkiego Polaka. Właśnie z taj okazji i na zaproszenie Muzeum Śremskiego, społeczność mieszkańców Manieczek wspólnie ze śremianami, oddała hołd generałowi.

Obchody otworzył dr Radosław Franczak z Muzeum Śremskiego, który poprosił zebranych o chwilę powagi i dostojności, jak to ma miejsce w przypadku, gdy odśpiewywany jest Mazurek Dąbrowskiego. Tę pieśń narodową, która powstała w 1797 roku wykonał Roman Szydłowski, a wspólnie z nim hymn odśpiewali wszyscy zebrani przy popiersiu generała.

Następnie delegacje kwiatowe złożyły wiązanki i zapaliły znicze pamięci przy popiersiu Wybickiego.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...