10.8 C
Śrem
środa, 22 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaCo? Gdzie? Kiedy?Konkurs na palmę wielkanocną

Konkurs na palmę wielkanocną

Muzeum Śremskie po raz kolejny zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejsza palmę wielkanocną. Prace należy złożyć 27 marca.

Wzorem lat ubiegłych, Muzeum Śremskie zaprasza mieszkańców gminy Śrem do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną. – Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w niedzielę palmową – 2 kwietnia, a wszystkie palmy wyeksponujemy na wystawie, która będzie dostępna w okresie Świąt Wielkanocnych – zapewniają organizatorzy.

W ubiegłorocznym konkursie na najpiękniejszą palmę udział wzięło blisko 400 uczestników. Były to dzieci szkolne, dorośli oraz seniorzy zrzeszeni w klubach seniora.

Fot. D. Górna

Z regulaminu wynika, że uczestnikami konkursu mogą być osoby indywidualne lub grupy (przedszkolne, szkolne, grupy przyjaciół itp.) zamieszkujące lub uczące się w gminie Śrem. Liczba osób w grupie biorącej udział w konkursie nie może przekraczać 30. Uczestnik niepełnoletni może wziąć udział w konkursie pod warunkiem uzyskania zgody rodzica/opiekuna prawnego.

Prace indywidualne będą oceniane w dwóch kategoriach: dzieci i młodzież do 17 lat oraz dorośli i prace rodzinne (wielopokoleniowe). Prace zbiorowe będą oceniane również w dwóch kategoriach: dzieci i młodzież oraz dorośli.

Fot. D. Górna

Tylko naturalne tworzywa

Palma może zostać wykonana wyłącznie z tworzyw naturalnych (gałązki wierzbowe, rośliny, suszone kwiaty itp.) oraz papieru lub tkaniny (bibuła, krepa, papier kolorowy itp.). Wykluczone jest użycie elementów plastikowych, jak np. sztuczne bazie, kwiaty.

Palma musi być wykonana w sposób umożliwiający jej niesienie w pionie i musi mieć minimalnie 100 cm., a maksymalnie 3,5 m. Prace konkursowe oceniać będzie komisja składająca się z pracowników Muzeum Śremskiego. Nagrodzona zostanie jedna palma w każdej kategorii wiekowej. Komisja konkursowa zastrzega sobie możliwość przyznania wyróżnień oraz nagród specjalnych.

Więcej informacji i pełen regulamin dostępne są na stronie Muzeum Śremskiego.

Konkurs na palmę wielkanocną
fot. Muzeum Śremskie
Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...