|||

Oni dbają o czystość. Placówki oświatowe z nagrodami w konkursie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

I etap V edycji konkursu ekologicznego „Region czysty na 6” został podsumowany i nasze placówki oświatowe nie mają się czego wstydzić. W TOP 5 znalazły się dwie placówki dydaktyczne z terenu powiatu śremskiego, których uczniowie i przedszkolaki się zmobilizowały i dostarczyły łącznie ponad 35 kilogramów odpadów, na które składają się: nakrętki plastikowe, puszki aluminiowe oraz baterie.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Nasi w ścisłej czołówce konkursu „Region czysty na 6”


Berdychowski Wv

Klasa V Szkoły Podstawowej w Mchach zebrała dokładnie 18,95 kg tych odpadów, a Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Spectrum” w Śremie, grupa „Podróżnicy” uzbierał 18,23 kg odpadów tego typu. To pozwoliło zająć im odpowiednio 3. i 4. Miejsce w międzygminnym konkursie organizowanym przez Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie.





Organizator poinformował, że łącznie w I etapie konkursu zebrano:

  • 10776,8 kg plastikowych nakrętek;
  • 827,5 kg aluminiowych puszek
  • oraz 8246,6 kg baterii.

W całym konkursie uzbierano już ponad 19 ton surowców wtórnych.

fot. mat. organizatora

Dlaczego warto angażować się w to przedsięwzięcie?

Ponieważ organizator płaci za zebrane odpady. Co istotne, identycznie jak w ubiegłych edycjach kwota ze sprzedaży plastikowych nakrętek oraz aluminiowych puszek zostanie przekazana na wskazany przez uczestników cel charytatywny. Organizator nie tylko przeznacza środki finansowe na wskazany przez uczestnika-laureata cel charytatywny. Wygrywają także najbardziej aktywne placówki, które zebrały najwięcej wskazanych odpadów. Dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody, które przydadzą się każdej placówce.

  Powitali wiosnę nad Jeziorem Grzymisławskim

Dla kogo konkurs i jaki jest jego cel?

Konkurs „Region czysty na 6” został zainicjowany został przez ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu  w 2018 roku. Przystąpiły wówczas do niego 92 placówki ze szkół i przedszkoli z terenu gmin należących do Porozumienia Międzygminnego.

Celem organizowanego konkursu jest rozpowszechnienie wśród uczniów postaw ekologicznych poprzez zachęcenie ich do odzysku surowców wtórnych, rozwijanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży w szkołach oraz wskazanie korzyści płynących ze zbiórki surowców wtórnych.