+1
0
+1
0

W czwartek, 23 lutego w ksiąskim magistracie odbyła się uroczystość, podczas której burmistrz wręczył stypendia sportowe. Wyróżnienie odebrało trzech zawodników: Igor Draszczyk, Jagoda Musialak oraz Wiktor Wesołek.

Hieronim Urbanek - plakat wyborczy
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Serdecznie gratuluję wam dotychczasowych sukcesów oraz życzę powodzenia w życiu osobistym i dalszego rozwoju sportowej kariery. Gorąco dziękuję za wkład w rozwój sportu i promocję gminy Książ Wlkp. – mówił Teofil Marciniak

Berdychowski Wv

Wyróżnieni zawodnicy od wielu lat rozwijają swoje talenty, pasje i umiejętności sportowe, co pozwoliło im na zdobycie wielu imponujących osiągnięć. Wytrwałość, ambicja i ciężka praca zaprowadziła ich na podium i dziś, mimo młodego wieku, mogą poszczycić się znakomitymi wynikami.

Oto krótki zarys ich dokonań:

• Igor Draszczyk – zawodnik drużyny piłkarskiej U-17 Akademii Lech Poznań. W roku 2022 wraz z drużyną zajął 1. miejsce w Mistrzostwach Polski U-15 w Ząbkach. Był również powołany do reprezentacji Polski U-15 i U-16, w której rozegrał dwa mecze międzypaństwowe,
  • Jagoda Musialak – zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Juvenia” w Puszczykowie, uprawia lekkoatletykę i jest członkiem Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W roku 2022 zdobyła 2 miejsce w 76. PZLA Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu w sztafecie 4×400 metrów,
  • Wiktor Wesołek – zawodnik drużyny piłkarskiej U-17 Warta Poznań. W roku 2022 wraz z drużyną zajął 3. miejsce w Rundzie Finałowej Rozrywkach Centralnej Ligi Juniorów U17.
  Ucieczka z niemieckiego stalagu. Włodzimierz Kolanowski głównym bohaterem!