10.8 C
Śrem
środa, 22 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaKulturaWłoski duet poleca się na Dzień Kobiet

Włoski duet poleca się na Dzień Kobiet

Śremski Ośrodek Kultury zaprasza na wieczór muzyczny we włoskim klimacie, który zaplanowano na sobotę, 11 marca. Na scenie sali widowiskowej Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury wystąpią Alberto Amati i Sergio Bettas.

To propozycja dla pań z okazji Dnia Kobiet. Ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by w tym wydarzeniu towarzyszyli im panowie. Na scenie KCEK wystąpi włoski duet. W podróż do romantycznej Italii publiczność zabiorą: Alberto Amati oraz Sergio Bettas.

Alberto Amati od kilku sezonów kradnie serca pań. W Śremie wystąpił już kilkukrotnie, za każdym razem porywając publiczność do wspólnej zabawy. Muzyk zamiłowanie do śpiewu odkrył uczęszczając do konserwatorium im. Giuseppe Verdi w Ravennie. Chodził do klasy fortepianu, ale po jakimś czasie uznał, że to nie fortepian jest mu dany, tylko śpiew. Brał udział w różnych imprezach artystycznych, konkursach i festiwalach piosenki we Włoszech. Przyjechał do Polski w maju 2011 roku. W ciągu ostatnich lat zagrał kilkaset koncertów w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce.

Włoski duet poleca się na Dzień Kobiet
fot. materiał organizatora

Z kolei Sergio Bettas to włoski tenor pochodzący z Ferrary. Absolwent Muzycznego Konserwatorium w rodzinnym mieście. Muzyka od zawsze wypełniała jego życie. Zaczynał od gry na instrumentach. Pasję do śpiewu odkrył w sobie nieco później. Jego artystyczna droga związana jest z Teatro Regio (Parma) oraz Teatrem Wielkim (Warszawa). Debiutował w roli Manrika w „Trubadurze” Verdiego w 2006 roku. W swoim repertuarze posiada zarówno klasyczne kompozycje operowe, jak i utwory muzyki rozrywkowej.

Podczas koncertu publiczność może liczyć na brawurowe wykonanie „Love In Portofino”, „Besame Mucho”, „Caruso”, „Love Me Tender” i wielu innych ponadczasowych piosenek.

Bilety w cenie od 90 zł można kupić w Biurze Obsługi Klienta ŚOK, w kasie Kinoteatru Słonko lub poprzez serwis bilety24.pl.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...