4.3 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościZaproszenie na Olimpiadę bez granic

Zaproszenie na Olimpiadę bez granic

19 marca w sali Śremskiego Sportu odbędzie się druga edycja „Olimpiady bez granic”. Jest to wydarzenie sportowe dedykowane dzieciom z niepełnosprawnościami.

W Olimpiadzie mogą wziąć udział dzieci w wieku do 15 lat i uczestniczyć w rywalizacji samodzielnie lub z opiekunem. Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że konkurencje będą urozmaicone i dostosowane do różnych rodzajów niepełnosprawności. W ubiegłym roku były to: dojście na linię mety z zakrytymi oczami, kolorowe memo, rzut do celu woreczkami, wyścigi z piłeczką do squash na łyżeczce, bieg w czapeczce i przejście po równoważni. Każdy mały uczestnik mógł wziąć udział w dowolnej liczbie konkurencji. Liczył się sam udział i dobra zabawa. Oczywiście nie prowadzono żadnej klasyfikacji. Zwycięzcami byli wszyscy!

fot. arch. red.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 50 osób. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizator zapewnia pakiety startowe i medale dla każdego zarejestrowanego uczestnika.

Rejestracja uczestników rozpocznie się 13 lutego. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pomocna Dłoń w Śremie we współpracy z gminą Śrem, Stowarzyszeniem Runner’s Power oraz spółką Śremski Sport. Olimpiada bez granic jest współfinansowana ze środków gminy Śrem.

fot. materiał organizatora
Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...