3.5 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaKulturaPiotr Kuźniak zagrał Niemena i… Santanę

Piotr Kuźniak zagrał Niemena i… Santanę

Koncertowo i tanecznie było w sobotę (4 lutego) w Gajówce. Uczestnicy imprezy bawili się znakomicie, a gwiazdą wieczoru był wspaniały muzyk, niegdyś członek kultowego zespołu „Trubadurzy”, który zabawiał i czarował publiczność swoją wirtuozerską grą na gitarze i śpiewem. Dla wszystkich był to niezapomniany wieczór.

Państwo Wiśniewscy, właściciele Gajówki, z zarazem organizatorzy imprezy zapewniali, że zabawa odbędzie się w rytmie starych melodii i dotrzymali słowa. Zarówno gość specjalny Piotr Kuźniak jak i zespół Septyma zagrali tego wieczoru wiele niezapomnianych przebojów i melodii, głównie polskich wykonawców, ale nie brakowało i światowych szlagierów.

Piotr Kuźniak, mimo swoich 75 lat, oczarował publiczność swoją grą na różnych instrumentach i znakomitym wokalem, a zaczął swój występ od wielkich i niezapomnianych przebojów Czesława Niemena. Wszystko było znakomicie zaśpiewane i zagrane, a takie kultowe szlagiery jak „Sen o Warszawie”, „Czy mnie jeszcze pamiętasz” czy „Pod papugami” publiczność śpiewała razem z wokalistą. Pokazem maestrii Kuźniaka była „Samba Pa Ti” Carlosa Santany, którą pierwotnie zagrał na koncercie rockowym w Dolinie Charlotty w obecności swojego idola i – jak przyznał  – po koncercie Santana stwierdził, że zagrał ten utwór lepiej od niego! Było czego słuchać i czego podziwiać.

Cały koncertowy wieczór był bardzo udany a jego uczestnicy bawili się znakomicie przy starych i trochę młodszych wiekowo melodiach aż do północy. A lider zespołu Septyma grający na saksofonie Jarek Wiśniewski co chwila dawał popisy swojego ogromnego talentu i umiejętności. Było czego słuchać i przy czym się bawić.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...