9.6 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnalePoważny wypadek na trasie do Książa Wlkp. Droga jest zablokowana

Poważny wypadek na trasie do Książa Wlkp. Droga jest zablokowana

Na trasie wojewódzkiej 436 między Pyszącą a Chrząstowem doszło do poważnego wypadku drogowego. Jedną osobę musiano wycinać z pojazdu. Próbowano również na miejsce zadysponować helikopter LPR.

Dziś na kierowców czekają trudne warunki pogodowe. Drogi są śliskie, o kolizję czy wypadek nie jest trudno. Do jednego takiego zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 8 nad ranem. Na prostym odcinku drogi, za łukiem – patrząc od strony Chrząstowa – doszło do czołowo-bocznego zderzenia forda transita z osobowym autem marki dodge.

Pojazdami podróżowali wyłącznie kierujący. Kierowca forda wyszedł z auta o własnych siłach. Kierujące dodgem był zakleszczony w uszkodzonym pojeździe. Z wraku auta wycinać go musieli strażacy. W trakcie działań młody kierowca osobówki był przytomny.

Z uwagi na obrażenia jakich doznał, na miejsce próbowano zadysponować helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jednak z uwagi na warunki pogodowe helikopter nie wystartował.

Poszkodowany trafił karetką pogotowia do szpitala. Miał zostać przetransportowany do szpitala w Poznaniu, jednak z uwagi na zdarzenie drogowe na trasie Kórnik – Śrem, mężczyzna trafił do szpitala w Śremie.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...