15.3 C
Śrem
środa, 22 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnalePrzed policją ukrył się w tapczanie!

Przed policją ukrył się w tapczanie!

W ostatnim czasie śremscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które ścigane były przez sąd i prokuraturę. Jeden z nich, gdy policjanci zapukali do drzwi jego mieszkania, wskoczył w skrzynię od tapczanu.

25-letni przestępca, we współpracy ze swoją partnerką, próbował uniknąć odpowiedzialności karnej, chowając się w skrzyni od tapczanu. Kryjówka była kiepska, bo został złapany i trafił za kraty.

W ostatnich dniach mundurowi z KPP Śrem zatrzymali trzy osoby, które były poszukiwane w wyniku wydania na nich listów gończych. Mężczyźni mieli trafić do więzienia za przestępstwa nie alimentacji, narkotykowe oraz niestosowania się do sądowych zakazów.

Największą pomysłowością, a może głupotą, wykazał się 25-letni mieszkaniec Śremu. – Ten mężczyzna poszukiwany był od października 2022 roku, na podstawie sądowych nakazów i zarządzeń, zarówno sądu, jak i prokuratury. Skazany nie zgłaszał się do aresztu, aby odbyć karę siedmiu miesięcy pozbawienia wolności orzeczoną za posiadanie narkotyków oraz ignorowanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów – podaje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

Gdy policjanci zapukali do mieszkania 25-latka, drzwi otworzyła im partnerka poszukiwanego. Przekazała policjantom, że mężczyzny nie ma w domu. Nie wie gdzie może być oraz, że nie wrócił na noc. Wszystko to było kłamstwem, bo jak się okazało, 25-latek przed policją schował się w pierwszej lepszej kryjówce. Nie było to dobre miejsce, bo został odnaleziony i zatrzymany. – Funkcjonariusze znaleźli poszukiwanego w jednym z pokoi, schowanego w tapczanie – dodaje Kasińska.

Do zatrzymania tego ściganego doszło 25 stycznia.

Dwa kolejne zatrzymania ściganych

Dwa dni później w Brodnicy zatrzymano kolejną osobę, która do więzienia ma trafić na ponad 3,5 roku. To 42-latek, który uchylał się od płacenia alimentów na dzieci.

Również z tego samego powodu do więzienia trafi 48-letni śremianin. Mężczyzna został zatrzymany 13 stycznia. Do odbycia ma karę trzech miesięcy pozbawienia wolności.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...