10.8 C
Śrem
środa, 22 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremPrezes Warty Śrem Dominik Sworowski nominowany do prestiżowej nagrody

Prezes Warty Śrem Dominik Sworowski nominowany do prestiżowej nagrody

Prezes Warty, Dominik Sworowski został nominowany do Nagrody Biznesu Sportowego za rok 2022 organizowanego przez SportBiz w kategorii manager sportu. Laureatów poznamy na XIX Gali Sportu i Biznesu DEMES. Na gali pojawiają się najważniejsi sportowcy, działacze sportowi, ale także cała elita związana z pracą nad wizerunkiem tychże sportowców.

Sama nominacja to spore wyróżnienie, ponieważ wśród nominowanych w różnych kategoriach znalazł się między innymi Iga Świątek, Adam Małysz, Cezary Kulesza, Czesław Lang, a także firmy takie jak Betclic, czy klub Legia Warszawa.

Na nominację dla Dominika Sworowskiego złożyła się ogromna praca, którą wykonywał od początku swojej drogi w Warcie. Rok 2022 był takim podsumowaniem, swoistą klamrą działalności. Wydawać by się mogło, że pracując na rzecz małej śremskiej społeczności trudno zostać zauważonym, jednak – dobrze wykonując swoją pracę, można zajść naprawdę daleko.

Poniżej przedstawimy krótkie podsumowanie tego, jakie działania udało mu się rozpocząć i zrealizować:

  • Inwazja sportu (2015) – był to festyn promujący lokalne kluby sportowe. Tego dnia każdy klub mógł zaprezentować swoją ofertę szkoleniową szerszej publiczności. Była to ogromna okazja dla tych zwłaszcza mniej popularnych dyscyplin.
  • Sportowa Szkoła – to projekt w Budżecie Obywatelskim Śremu, dzięki któremu zakupiono dla wszystkich szkół podstawowych Gminy Śrem sprzęt sportowy niezbędny w realizacji zajęć programowych z lekcji WFu. Szkoły otrzymały sprzęt o łącznej wartości ponad 350 tys zł.
  • Skwer 100 lecia Warty Śrem powstał z okazji upamiętnienia obchodów jubileuszu Warty Śrem. Wśród drzew znalazły się m.in. kasztany, wiśnie, platany, brzozy oraz okazały dąb – posadzony na środku placu. Łącznie zasadzonych zostało 36 drzew.
  • Plac zabaw przy ul. Zamenhofa (projekt zrealizowany w oparciu o wsparcie sponsora: firmę Capchem). Jest to osiedlowe boisko do street-soccera przy ul. Zamenhofa, oddane do użytku w 2021 roku.
  • Rewitalizacja boiska typu Orlik przy ul. Zamenhofa. W zakres prac wchodziła wymiana nawierzchni i pozyskanie środków na ten cel.
  • Turniej Capchem CUP – ogólnopolski turniej piłkarski w którym udział bierze ok 600 zawodników. Turniej na trwałe wpisał się w wydarzenia sportowe w Gminie Śrem.
  • Rehau Football Parkbudowa zadaszonego centrum piłkarskiego. Wartość projektu to ponad 1mln zł w większości zrealizowana dzięki sprzedaży name rights.
  • pozyskanie sponsora strategicznego klubu – firmę Capchem
  • pozyskanie sponsora tytularnego Akademii Piłkarskiej Młoda Warta – Firmę REHAU.
  • integracja i rozwój środowiska sportowego.

A przecież tak naprawdę to tylko niektóre z licznych inicjatyw, z którymi wychodził do władz miasta, do okolicznych przedsiębiorstw. Wierzymy, że kolejne lata przyniosą wiele dobrego zarówno dla klubu, który jest przecież wizytówką naszego miasta, jak i dla niego samego.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...