10.8 C
Śrem
środa, 22 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleUderzył w autobus. Trafił do szpitala

Uderzył w autobus. Trafił do szpitala

Jedna osoba została ranna, to kierujący samochodem osobowym, który dzisiejszego dnia zderzył się z autobusem w Chrząstowie. Poza kierowcą auta nikt inny nie ucierpiał w zderzeniu.

27 stycznia około godziny 9.30 za trasie wojewódzkiej nr 436 doszło do zderzenia autobusu komunikacji zbiorowej z samochodem osobowym. W tym pierwszym z pojazdów przewożeni byli pasażerowie. Było ich ponad 30. Osobówką poruszał się mąż z żoną, małżeństwo ze wsi Mchy.

W pewnym momencie samochód osobowy wbił się w tył zatrzymującego się autobusu. Pojazd komunikacji zbiorowej zatrzymywał się na poziomym znaku drogowym P-17 oznaczającym linię przystankową. Kierowca samochodu osobowego tego nie zauważył i wjechał w tył autobusu.

Na miejscu interweniowało kilka strażackich zastępów z JRG Śrem oraz OSP Pysząca i OSP Chrząstowo. Na miejscu obecne były również dwie karetki pogotowia oraz kilka patroli policji. Załoga karetki sprawdziła stan zdrowia poszkodowanych i podróżujących autobusem. Tylko kierowca samochodu osobowego uskarżał się na dolegliwości bólowe i trafił do szpitala.

Z ustaleń policji wynika, że winę za zderzenie pojazdów ponosi kierowca samochodu osobowego, który nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w jego tył.

Pasażerowie z autobusu zmuszeni byli dokończyć podróż z opóźnieniem. Przesiedli się do podstawionego przez przewoźnika drugiego autobusu i kontynuowali dalszą jazdę.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...