10.8 C
Śrem
środa, 22 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościDolskDzień Pizzy i Popcornu

Dzień Pizzy i Popcornu

Przedszkolaki z Wieszczyczyna włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Pizzy (17 stycznia). Tego dnia przedszkolne sale zamieniły się w prawdziwe, włoskie pizzerie. Dzieci z zainteresowaniem słuchały informacji o historii pizzy, dowiedziały się także, w jaki sposób przygotować kultowe włoskie danie.

Nie zabrakło także tematycznych gier i zabaw. Były „pizzowe puzzle” oraz wspólny taniec w rytm piosenki o pizzy. Podczas zajęć plastycznych dzieci tworzyły kolorowe, smacznie wyglądające placki, wykorzystując w tym celu różne materiały i techniki plastyczne. W ruch poszła plastelina, kredki i papier kolorowy.

Kulminacyjnym punktem dnia była wspólna degustacja domowej pizzy, przygotowanej przez przedszkolaki i pracowników kuchni. To był niezwykły i bardzo smakowity dzień.

Fot. ZSP Masłowo

Równie radosnym powodem do świętowania okazał się Dzień Popcornu. W trakcie zajęć przedszkolaki odkrywały, jak z małego ziarenka powstaje smaczna przekąska. Dowiedziały się również, że popcorn służy nie tylko do jedzenia, ale można go również wykorzystać podczas kreatywnej zabawy i prac plastycznych.

Dopełnieniem przedszkolnych zabaw była wspólna degustacja smacznej przekąski. Popcorn kojarzy się głównie z seansem kinowym, dlatego też sala „Motylków” zamieniła się w przedszkolne kino.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...