3.5 C
Śrem
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościCzy warto rodzić w Śremie? Kobiety oceniły szpital

Czy warto rodzić w Śremie? Kobiety oceniły szpital

Fundacja Rodzić po ludzku od lat prowadzi ranking porodówek realizowany przez kobiety rodzące w danych placówkach medycznych. W rankingu „Głos Matek” znalazł się również Szpital Powiatowy w Śremie. Jak oceniają go matki?

W rankingu podsumowującym rok 2022 znalazło się 10 najlepszych szpitali położniczych w Polsce w opinii kobiet rodzących oraz po trzy najlepsze porodówki w województwach. W Żadnym z nich nie znalazł się śremski szpital, choć o miejsce na „pudle” w tym drugim było naprawdę blisko.

Szpital Powiatowy im. T. Malińskiego w Śremie w województwie – zdaniem kobiet rodzących i oceniających placówkę – znalazł się na 5. miejscu tracąc do miejsca „na pudle” raptem 4 punkty.

Zdaniem kobiet, świeżo upieczonych mam najlepszą tego typu placówką w Wielkopolsce jest Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia, a za nią znajdują się Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Trzciance oraz Szpital Miejski im. Franciszka Raszei.

Śremski szpital oceniony został na poziomie 68/100 w 89 ankietach pacjentek. Przed naszą lecznicą znajduje się szpital w Środzie Wlkp. z notą 72/100 na podstawie 108 ankiet.

Szpital w Śremie kiepskie notowania otrzymał za pomoc w opiece nad dzieckiem czy realizację planu porodu, ale z drugiej strony kobiety dobrze oceniają go w zakresie oceny personelu oddziału ginekologiczno-położniczego, wsparcie w karmieniu piersią czy realizację kontaktu z dzieckiem po narodzinach.

Ideą Rankingu Szpitali jest wskazywanie szpitali w których kobieta może „urodzić po ludzku”, w intymności i poszanowaniu godności. Dzięki zebranym informacjom w naszej bazie szpitali na stronie www.gdzierodzic.info kobiety mogą wybrać porodówkę, która wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom w kwestii opieki okołoporodowej” – tłumaczy fundacja.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...