2.3 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościCzy w Dolsku powstanie komisariat policji i żłobek?

Czy w Dolsku powstanie komisariat policji i żłobek?

Jednym z tematów, które w ostatnim czasie poruszane są w gminie Dolsk, jest utworzenie komisariatu policji oraz żłobka. Motorem do działań są rządowe programy „Komisariat w każdej gminie” oraz „Maluch+”.

Powstanie komisariatu policji, jak również żłobka, to przedsięwzięcia, które z całą pewnością ucieszyłyby mieszkańców gminy.

Pomysłodawcą programu „Komisariat w każdej gminie” jest ministerstwo administracji i spraw wewnętrznych. Celem działania jest przywracanie zlikwidowanych posterunków policji. Burmistrz miasta i gminy Dolsk – Barbara Wierzbińska prowadziła rozmowy w przedmiotowej sprawie z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Gmina zamierza również skorzystać z rządowego programu „Maluch+”, którego celem jest tworzenie miejsc w żłobkach. Rodzice chętnie posyłają dzieci do szkoły. Dla maluchów jest to szansa na lepszy rozwój, natomiast mama czy tata mogą wrócić do aktywności zawodowej.

Gminy, które wezmą udział w programie będą miały aż trzy lata na wybudowanie żłobka. Dodatkowo przez pierwsze trzy lata działalności placówka będzie otrzymywać dotację w wysokości ponad 800 złotych na każde dziecko. Program nie wymaga wkładu własnego ze strony jednostek samorządowych.

W gminie Dolsk pojawiają się informacje, że komisariat policji oraz żłobek mają powstać na działce obok boiska wielofunkcyjnego „Orlik”. Informacji tej nie potwierdzają jednak pracownicy UMiG:

Na chwilę obecną nie jest wyznaczona żadna lokalizacja tych potencjalnych inwestycji – mówi wiceburmistrz Mirella Godawa

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...