2.5 C
Śrem
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościKsiąż Wlkp.Wyjątkowy prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka od uczniów podstawówki w...

Wyjątkowy prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka od uczniów podstawówki w Mchach

To był wyjątkowy występ, bo tych najmłodszych, dla tych teoretycznie najstarszych, czyli babć i dziadków. Dzieci ze szkoły podstawowej w Mchach przygotowały artystyczny pokaz dla swoich bliskich.

W czwartek w Zespole Szkół im. Ks. Abp. Antoniego Baraniaka w Mchach pojawili się specjalni goście – to babcie i dziadkowie młodych uczniów, którzy specjalnie dla nich, z okazji zbliżającego się święta Dnia Babci oraz Dnia Dziadka przygotowali opowieść, jaką każdy z nas przynajmniej raz w życiu słyszał.

Dzieci pod kierunkiem Ewy Wasielewskiej-Kołodziej, Agnieszki Sucheckiej, Marii Majchrowicz. Marty Szumnej i przy wsparciu Ilony Nowak oraz Mariusza Wachowiaka przygotowały „Dziewczynkę z zapałkami” H.Ch. Andersena. Tym razem gwiazdami tego popołudnia byli sami uczniowie, a sam występ był pierwszą tego typu okazją do otworzenia się szerzej po pandemii.

 

Na zaproszenie dzieci odpowiedzieli wszyscy dziadkowie oraz babcie, którym zdrowia pozwalało przyjść i podziwiać swoje wnuczęta. Ci seniorzy, którzy nie mogli się pojawić w czwartek nie przegapią występu – rodzina ochoczo telefonami komórkowymi nagrywała całe artystyczne przedstawienie, tak aby babci lub dziadkowi nic nie umknęło.

Czytaj dalej pod galerią zdjęć…

Dziadków i babć było tak sporo, że organizatorzy zdecydowali się podzielić ten wyjątkowy występ na dwa dni. W czwartek przed swoimi ukochanymi dziadkami występowała część dzieci, a dzisiejszego dnia przed swoimi dziadkami wystąpią inne dzieci. W ten sposób nie zapomniano o nikim.

Na zakończenie oficjalnej części dyrektor szkoły Barbara Kapturek, zaprosiła wszystkie babcie i dziadków na skromny poczęstunek.

Warto nadmienić, że artystyczne przedsięwzięcia w SP Mchy nie są niczym nowym. To już raczej standard niż odstępstwo do reguły. Szkoła przygodę z teatrem rozpoczęła ponad dekadę temu, a w 2022 roku jej działania zostały docenione w XXIII edycji konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”. Szkoła za projekt noszący tytuł „Szkolny teatr mchowski kulturalnym światłem wielkopolskiej wioski” otrzymała grant finansowy w wysokości 9 tys. zł.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...