2.5 C
Śrem
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościDolskSzkolny Konkurs recytatorski

Szkolny Konkurs recytatorski

21 uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku wzięło udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, stanowiącym eliminacje do półfinału Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego.

Przygotowaniem Szkolnego Konkursu Recytatorskiego zajęli się nauczyciele języka polskiego oraz nauczania początkowego. Podczas konkursowych zmagań obecna była również wicedyrektor szkoły – Marlena Paszkowiak.

Młodzi recytatorzy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe. Jury szczególną uwagę zwracało na dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację utworu poetyckiego oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom konkursu był bardzo wysoki, uczestnicy wykazali się nienaganną dykcją i doskonałą interpretacją wybranych utworów.

W klasach I-III miejsce pierwsze zajęła Julia Trybuś z kl. IIIa, na drugim uplasowała się Adrianna Łagowska z kl. IIa, a na trzecim Paweł Płatun z kl. Ia.

W klasach IV-VI na miejscu pierwszym znalazła się Hanna Rogacka z kl. IVb, miejsce drugie zajęły ex aequo Jagoda Szymczak z kl. Vb oraz Anna Wajnert z kl. Ib, a na pozycji trzeciej znalazła się Gabriela Stern z kl. Va.

W kategorii klas VII-VIII nie przyznano nagród.

Wydarzenie miało miejsce 11 stycznia.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...