10.8 C
Śrem
środa, 22 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościKórnikMały Franek liczy na pomoc. Potrzeba ponad 800 tys. zł

Mały Franek liczy na pomoc. Potrzeba ponad 800 tys. zł

7-letni Franek z Kórnika choruje na nowotwór złośliwy tkanki łącznej i tkanek miękkich. Jego leczenie w Barcelonie będzie kosztować ponad 800 tys. zł. W serwisie siepomaga.pl trwa zbiórka na leczenie dziecka.

Do 2 kwietnia w siepomaga.pl trwa zbiórka na leczenie Franka Kulzy z Kórnika. Chłopiec ma zaledwie 7 lat, a już swoje w życiu przeszedł. Dziecko cierpi na nowotwór tkanek miękkich, tzw. mięsak na przeponie. Po wznowie choroby lekarze w Polsce poinformowali rodzinę, że nie są w stanie wyleczyć Franciszka.

Na kosztowne leczenie chłopczyka w Barcelonie potrzeba ponad 800 tysięcy złotych. Jak dotąd udało się uzbierać jedynie niespełna 68 tys. zł.

Rodzina sama nie jest w stanie pokryć taki wysokiego rachunku za zdrowie dziecka, a państwo polskie, jak wielu podobnych sprawach, również nie kwapi się do pomocy. Dlatego rodzice chłopa proszą o wsparcie finansowe w ramach publicznej zbiórki.

Do tej pory wpłaty na rzecz Franka dokonało ponad 1000 osób.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...