3.5 C
Śrem
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremKobiecy tenis ziemny w Śremie pełen entuzjazmu na nadchodzący sezon!

Kobiecy tenis ziemny w Śremie pełen entuzjazmu na nadchodzący sezon!

Zimą, gdy wydawałoby się, że nie jest to dobra pora na tenisa, a jedyne smaczki to telewizyjne boje Igi Świątek - najlepszej tenisistka świata na kortach w Australii, śremianki próbują swoich sił na kortach ziemnych w różnych turniejach organizowanych w Wielkopolsce.

Tenis wśród śremianek cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ubiegłym roku zawodniczki z naszego miasta uczestniczyły w turniejach oraz zorganizowanej przez Śremskie Towarzystwo Tenisowe pierwszej kobiecej lidze tenisa dla pań. W okresie zimowym, kiedy warunki pogodowe nie umożliwiają korzystania ze śremskich kortów, śremianki skupiają się najczęściej w grze na kortach kórnickich oraz uczestniczą w organizowanych  turniejach na terenie Wielkopolski.

W minioną niedzielę pasjonatki tego sportu swoje doświadczenie zbierały w Kobiecym Pucharze LTN250 w Luboniu. W tym dniu każda z uczestniczek rozegrała minimum trzy mecze w systemie grupowym. Przebieg turnieju był bardzo emocjonujący i  jak wyznała na swoim profilu zwyciężczyni turnieju, nikt nie oddawał punktów za darmo. A wszystko działo się w miłej atmosferze wśród kobiet, które łączy wspólna pasja, aktywność oraz świadomość, że w formie tenisowej gry troszczą się o swoje najcenniejsze trofeum  –  zdrowie.

Od lewej na zdjęciu: Anna Karczewska, Sylwia Hyżyk, Monika Maślińska, Wiesia Łabutka

Nadchodzący sezon wiosenno – letni zapowiada się emocjonująco. Już dziś Wiesława Łabutka – licencjonowany instruktor tenisa ziemnego Polskiego Związku Tenisowego oraz Anna Karczewska – pasjonatka promocji aktywności fizycznej zapowiadają uaktywnienie już  licznej grupy grających w tenisa śremianek i zachęcają wszystkie chętne kobiety do udziału w planowanym na kwiecień  Turnieju Tenisowym Kobiet Amatorek „Śremska Rakieta Cup” pod patronatem Burmistrza Śremu.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...