10.5 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleUwaga ślisko! Zderzenie trzech aut w Szymanowie

Uwaga ślisko! Zderzenie trzech aut w Szymanowie

Dzisiejszego ranka na trasie wojewódzkiej 310 w Szymanowie doszło do zderzenia trzech pojazdów: zastawu ciężarówka z naczepą i dwóch aut osobowych.

Rankiem około godziny 5.30 dyżurny śremskiej policji otrzymał informację o wypadnięciu z drogi pojazdu ciężarowego z naczepą oraz dwóch samochodów osobowych.

Na miejscu okazało się, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem wszystkich tych pojazdów. Na szczęście nikt nie wymagał pomocy medycznej. Niestety elementy z uszkodzonych pojazdów znalazły się na drodze. Poproszono więc o pomoc w uprzątnięciu miejsca przez straż pożarną. Na miejsce wysłano trzy zastępy: dwa z JRG Śrem oraz jeden zastęp z OSP z sąsiedniej gminy Brodnica.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, rozłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach i zneutralizowali ewentualne wycieki z aut oraz pozostałości plastików i elementów karoserii.

Warto nadmienić, że w miejscu wypadku droga była bardzo śliska. Nie była niczym posypana i nawet jadąc z prędkością mniejszą niż w tym miejscu dopuszczają przepisy, nie było trudno o wpadnięcie w poślizg.

Tym razem skończyło się dobrze. W wielu innych przypadkach mogłoby się skończyć tragicznie. Dobrze, że w chwili poślizgu samochodu ciężarowego, żaden samochód nie jechał z przeciwnego kierunku. Wówczas mogłoby się skończyć na poważniejszym zdarzeniu.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...