2.5 C
Śrem
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleTo był udany rok dla śremskiej policji

To był udany rok dla śremskiej policji

16 stycznia w siedzibie KPP Śrem odbyła się odprawa roczna z przełożonymi komendanta Sławomira Jądrzaka oraz policjantami śremskiej komendy. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele innych formacji mundurowych Śremu oraz prokuratury rejonowej.

Występując przed przełożonymi z KW Policji w Poznaniu oraz samorządowcami komendant Jądrzak omówił wyniki swoich podopiecznych, ocenił m.in. lata 2019-2022 w ruchu drogowym. Z danych statystycznych wynika, że miniony rok był najbezpieczniejszym w ostatnich latach. – Tu warto dodać, że w ciągu tych czterech lat najmniej wypadków, kolizji, osób rannych i zabitych było właśnie w 2022 roku – podaje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP w Śremie. Suche liczby mówią, że w 2022 r. na drogach powiatu śremskiego w 14 wypadkach zginęły 2 osoby a rannych było 17 osób. Dla porównania w 2019 r. w 43 wypadkach śmierć poniosły 4 osoby a kolejne 46 zostało rannych.

Miniony rok był także rokiem z najmniejszą liczbą odnotowanych kolizji – 332 (399 w roku 2019).

W dalszej części odprawy głos zabrał starosta śremski Zenon Jahns, który dziękował śremskim mundurowym za to, że mieszkańcy powiatu czują się bezpiecznie. Swoje podziękowania na ręce policjantów złożyła również Renata Mikołajaczak, szefowa śremskiej prokuratury.

Na zakończenie odprawy rocznej szefostwo KPP Śrem wspólnie z podinsp. Violettą Mójtą,  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu wręczali podziękowania dla mł. asp. Natalii Maćkowiak, mł. asp. Rafała Filipiaka i mł. asp. Dawida Ratajczaka – śremskim kryminalnym, którzy zaangażowali się w sprawę serii włamań na terenie trzech powiatów

Więcej danych statystycznych z minionego roku poznamy 20 stycznia. Wówczas komendant Sławomir Jądrzak szeroko omówi je na briefingu prasowym.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...