9.6 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaCo? Gdzie? Kiedy?Zaproszenie na 12. bieg – Policz się z cukrzycą

Zaproszenie na 12. bieg – Policz się z cukrzycą

Przed nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zarazem 12 odsłona śremskiego biegu ulicznego „Policz się z cukrzycą”. A wszystko to już w ostatnią niedzielę stycznia (29.01).

Na to wydarzenie zapraszają Stowarzyszenie Runner’s Power oraz Śremska Grupa Nieustannych Optymistów Krówka Mała przy wsparciu Wielkopolskiego Centrum Fizjoterapii oraz firmy Nieruchomości Enigma.

Już po raz dwunasty organizujemy w Śremie bieg „Policz się z cukrzycą”. Nazwa biegu nawiązuje do programu „Policz się z cukrzycą” prowadzonego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to niezwykłe wydarzenie happeningowe promujące zdrowy tryb życia oraz odżywiania. Jednak przede wszystkim jest to wyraz solidarności Polaków z osobami chorymi na cukrzycę – przypominają organizatorzy wydarzenia

W biegu udział wziąć może każdy – dorosły, dziecko, a nawet całe rodziny. – W tym przypadku liczy się nie tyle wynik, co sam udział. Nie nagradzamy najszybszych biegaczy, lecz wyróżniamy upominkami najlepiej przebranych uczestników – zapewniają organizatorzy.

Długość trasy wyniesie około 2,4 km. Start i meta biegu będą zlokalizowane na terenie Parku Ekologicznego im. W. Puchalskiego w Śremie. Start zaplanowano na godz. 14.30. Poprzedzi go wspólna rozgrzewka. Zapisy prowadzone będą w biurze zawodów od godz. 12.30 do 14.15. Co ważne, w przypadku osób niepełnoletnich zgodę na udział w biegu musi wyrazić rodzic lub opiekun prawny.

Zaproszenie na 12. bieg – Policz się z cukrzycą
fot. materiał organizatora

Dla pierwszych zapisanych 240 uczestników (biegaczy, miłośników nordic walking oraz spacerów z pieskiem) organizatorzy gwarantują numery startowe oraz pamiątkowe medale.

Opłata startowa – pobierana przy rejestracji w biurze zawodów – to datek minimum 20,00 zł, który trafi bezpośrednio do puszki WOŚP.

Regulamin wydarzenia, oświadczenia oraz zgodę rodziców można pobrać ze strony internetowej – runnerspower.pl/wośp.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...