3.5 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościOrszak Trzech Króli - Niechaj prowadzi nas gwiazda!

Orszak Trzech Króli – Niechaj prowadzi nas gwiazda!

Tradycji stało się zadość! Po pandemicznej przerwie na ulice polskich miast powróciły Orszaki Trzech Króli. Nie inaczej było w Śremie. W piątek, 6 stycznia ulicami naszego miasta przeszedł barwny i wesoły korowód.

W piątek, 6 stycznia do Śremu powróciła od lat pielęgnowana tradycja barwnego korowodu. Punktualnie o godzinie 13.00 sprzed Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II wyruszył Orszak Trzech Króli.

Tegoroczny orszak odbył się pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda”. I choć pokus były setki, diabły namawiały do zejścia na złą drogę a los rzucał kłody pod nogi Orszak Trzech Króli szczęśliwie dotarł do celu – Stajenki w parafii Najświętszego Serca Jezusa na Jezioranach. Tam na uczestników czekały smakołyki.

W wydarzeniu udział wzięła społeczność szkoły katolickiej oraz mieszkańcy. Dzieci przebrały się za anioły, pastuszków i postacie świętych. Każdy uczestnik otrzymał papierową koronę. Nie zabrakło również diabłów, które z uśmiechem na ustach namawiały do złego. Oczywiście ich rola świetnie wpisała się w tradycję wesołego kolędowania.

fot. D. Górna

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...