9.6 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościPSP Śrem pozbędzie się średniego samochodu gaśniczego

PSP Śrem pozbędzie się średniego samochodu gaśniczego

Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Śremie, w związku z pozyskaniem używanego GCBA z terenu innej jednostki w Wielkopolsce, będzie pozbywała się jednego ze swoich aut. Tym razem pozostanie ono na terenie powiatu.

Od kilku lat w strukturach PSP rzadko bywało, że samochód z jednostki PSP pozostawał na terenie tego samego powiatu, ale w strukturze ochotniczej straży pożarnej. Daleko nie trzeba szukać – wystarczy spojrzeć co stało się z lekkim samochodem ratowniczym z JRG Śrem, który kilka tygodni temu został przekazany do jednostki OSP z powiatu kaliskiego.

O tym, gdzie trafi taki samochód przekazywany z PSP do OSP nie decyduje już komendant powiatowy, tylko decyzje te zapadają na wyższym szczeblu – w komandzie wojewódzkiej.

Los taki najprawdopodobniej nie spotka samochodu GBA-Rt z JRG Śrem, który ma pozostać na terenie powiatu. Ustalenia pomiędzy komendantem Tomaszem Kierzkiem, a wójtem gminy Brodnica, Markiem Pakowskim, mają być tego gwarantem.

Samochód gaśniczy ma zostać przekazany na teren gminy Brodnica w zamian za dotację w wysokości 190 tys. zł, którą komenda PSP w Śremie przeznaczy na zakup instalacji fotowoltaicznej.

Z naszej strony jesteśmy przygotowani. Pieniądze te mamy zabezpieczone w budżecie gminy na 2023 rok – mówi Marek Pakowski, wójt gminy Brodnica.

Teraz piłeczka jest po stronie służb straży pożarnej.

Z naszych informacji wynika, że samochód, jaki PSP Śrem przekaże na rzecz gminy Brodnica, ma trafić do jednej z jednostek OSP z terenu gminy Brodnica, które włączone są do systemu KSRG. W gminie takie jednostki są dwie: OSP Żabno oraz OSP Brodnica.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...