10.8 C
Śrem
środa, 22 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleLekarz utknął w szpitalnej windzie. Ratowali go strażacy

Lekarz utknął w szpitalnej windzie. Ratowali go strażacy

Po raz kolejny „winda grozy” w szpitalu dała o sobie znać. Tym razem utknął w niej jeden z lekarzy śremskiego szpitala. Ratować z opresji musieli go strażacy z JRG Śrem.

Jeszcze w Nowy Rok, bo kilka minut przed północą, śremska straż pożarna otrzymała informację o lekarzu, który utknął w szpitalnej windzie między piętrami. Medykowi nic nie dolegało, nie wymagał pomocy medycznej, ale człowieka w potrzebie trzeba było uwolnić. Początkowo próbowano to zrobić własnymi siłami, za pośrednictwem serwisu wind. Niestety… numer telefonu z którym w takich sytuacjach należy się kontaktować, pozostawał głuchy.

Nie było więc innego wyjścia, jak o zdarzeniu powiadomić straż pożarną.

Wezwani na miejsce ratownicy z JRG Śrem za pomocą specjalnego klucza do wind sprowadzili urządzenie z lekarzem wewnątrz na parter i uwolnili go z windy.

Noworoczny przypadek to nie pierwsze tego typu zdarzenie w śremskim szpitalu. Kilka tygodni wcześniej, również w szpitalnej windzie utknęła kobieta. Również wówczas interweniowała straż pożarna.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...