3.5 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremBiegnij chwilę spal promile za nami. Tradycji stało się zadość

Biegnij chwilę spal promile za nami. Tradycji stało się zadość

Tradycyjnie co roku 1 stycznia odbywa się noworoczny trening pod hasłem "Biegnij chwilę spal promile". W tym roku wyjątkowo uczestnicy czuli się, jakby była wiosna.

Tradycji stało się zadość. Po raz kolejny pasjonaci sportów biegowych, rowerowych i kijkowych w Śremie spotkali się przed siedzibą Śremskiego Sportu, by wyruszyć w noworoczny trening. Swoją trasę pokonali biegacze, swoją przeszli kijkarze i inną zaś wybrali cykliści.

W noworocznym treningu pod hasłem „Biegnij chwilę spal promile”, nie chodzi o to, by być najlepszym czy najszybszym, ale o to, aby zdrowo, w ruchu i na powietrzu rozpocząć nowy rok.

Tym razem pogoda faktycznie dopisała, bo amatorów sportu wszelakiego przywitała ładna aura z kilkunastoma stopniami ciepła. To środek zimy, a pogoda dla nich była iście wiosenna, to i dystans, który pokonywano, minął szybko i w dobrej atmosferze.

Dalsza część artykułu pod galerią zdjęć

Biegacze mieli do pokonania odległości około 5 kilometrów, kijkarze od 2,5 do 5 kilometrów, a rowerzyści kręcili się po okolicy Jeziora Grzymisławskiego przez około 35-40 minut.

Dla uczestników przewidziano ciepłą herbatę i mały poczęstunek. Podczas wydarzenia, jak co roku zorganizowana była również zbiórka słodyczy dla dzieci z Fundacji Familia, a na zakończenie treningu spośród uczestników wylosowano trzy osoby, które otrzymały vouchery na basen Śremskiego Sportu.

Organizatorem sportowego wydarzenia dla śremian i okolicznych mieszkańców byli: Śremski Sport wraz Stowarzyszeniem Runner’s Power, Sekcją Rowerową Kometka oraz ChodzęBoLubię Śrem.

Wydarzenie w Śremie rozegrano już po raz ósmy.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...