3.5 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościŚremskie Żyrafy 2022 przyznane!

Śremskie Żyrafy 2022 przyznane!

Znamy już nazwiska osób i organizacji, które w tym roku zyskały uznanie i nagrodę burmistrza Śremu – Śremską Żyrafę 2022. Wśród nich mieszkańcy wybiorą „Najlepszą Śremską Żyrafę 2022”.

Śremskie Żyrafy to nagrody burmistrza Śremu, przyznawane od 2007 roku. Trafiają one do rąk autorów najciekawszych i najbardziej spektakularnych inicjatyw w gminie Śrem, które sławią miasto w kraju i za granicą.

– W gminie Śrem jest wiele osób, które podejmują różnorodne inicjatywy, osiągają wyniki sportowe czy artystyczne, angażują się w działalność społeczną, a w 2022 roku osiągnęły niebagatelny sukces – podkreśla Adam Lewandowski.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

  • Koło Gospodyń Wiejskich w Wyrzece

Grupa mieszkanek Wyrzeki, które z zaangażowaniem realizują pomysły kulturalne, kulinarne i wiele innych, kultywując lokalne tradycje i historię. W 2022 roku z sukcesami uczestniczyły w wielu wydarzeniach: 3 miejsce na powiatowym szczeblu kulinarnego konkursu Bitwa Regionów; udział w warszawskim finale Festiwalu Polska od Kuchni i tytuł II Vicemiss Wdzięku dla Agnieszki Szymendery. KGW pozyskało także środki na projekt „Tryptyk ks. P. Wawrzyniaka”, w ramach którego w październiku uroczyście odsłonięto pamiątkową tablicę.

fot. srem.pl
  • Śremchodzi – Anna Matyja i Radosław Dukat

Inicjatywa Anny Matyi i Radosława Dukata pod hasłem „Śremchodzi” polega na organizacji otwartych treningów nordic walking. Bezpłatne treningi, które zwykle startują w Miejskim Parku Ekologicznym im. Wł. Puchalskiego kierowane są do wszystkich chętnych. Treningi organizowane od 2018 roku nie tylko popularyzują nordic walking w Śremie, ale przede wszystkim przyczyniają się do poprawy zdrowia mieszkańców gminy i prowadzenia zdrowego stylu życia.

fot. srem.pl
  • Jakub Tylman

Organizator różnorodnych wydarzeń w gminie Śrem z głową pełną pomysłów i ogromną chęcią działania. Miasteczko Dyniowe, Miasteczko Zimowe, Miasto Wiosny, Festiwal Gwiazd i spotkania z artystami wielkiego ekranu i sceny to tylko niektóre przedsięwzięcia, które wzbogacają Śrem. Inicjatywy cieszą się popularnością nie tylko wśród mieszkańców gminy Śrem, ale również w całym kraju. Autor edukacyjnych  książek dla dzieci. Laureat Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” oraz NIEPRZECIĘTNY 2022 plebiscytu radiowej „Czwórki”.

fot. srem.pl
  • Magdalena Lange

Trenuje pięściarstwo w Śremskim Klubie Bokserskim Warta. Rok 2022 był rokiem wielkiej pracy i ogromnych sukcesów. Magdalena zdobyła złote medale na mistrzostwach w Śremie Bytowie i Ciechocinku. Po 20 latach ŚKB Warta cieszy się złotym medalem Mistrzostw Polski.

fot. srem.pl
  • Patryk Pieczyński

Wielki talent taekwondo. Trenuje w klubie Rapid. Złoty medalista Pucharu Świata Multi European Games w Sofii (Bułgaria) i Pucharu Świata Polish Open 2022 w Warszawie. Zdobywca wielu złotych i srebrnych medali w zawodach na arenie ogólnopolskiej.

fot. srem.pl
  • Hubert Komorowski

Od 2020 roku trenuje parakolarstwo szosowe. Członek klubu ProRace Poland – pierwszego klubu w Polsce, który ma przygotować zawodników do startów w olimpiadach. Członek kadry narodowej. W 2022 roku zdobywał medale Mistrzostw Polski i Pucharu Europy: w Trzciance, Zduńskiej Woli, Puchov (Słowacja). Reprezentował Polskę w Pucharze Świata w Elzach i zajął 10 miejsce.

fot. srem.pl
  • Michał Żyliński

Utytułowany zawodnik parakolarstwa szosowego. Założyciel oraz członek Klubu Kross Zero Załamki Team. Podczas zawodów w 2022 roku wielokrotnie zdobywał medale na arenie międzynarodowej oraz ogólnopolskiej: w Puchovie (Słowacja), Zduńskiej Woli, Trzciance, Rącznej oraz Lublinie. Podczas Mistrzostw Europy w Austrii wywalczył 6 i 7 miejsce indywidualnie oraz 8 miejsce w sztafecie. W 2021 roku z jego inicjatywy Mistrzostwa Polski w parakolarstwie szosowym odbyły się w gminie Śrem – ze startem i metą w Dąbrowie.

fot. srem.pl

Tradycyjnie, jak co roku, burmistrz Śremu zaprasza wszystkich do głosowania na „Najlepszą Śremską Żyrafę 2022 roku”. Wśród kandydatów znajdują się powyższe nazwiska. Głosowanie potrwa do 3 stycznia 2023 roku. Głos można oddać na stronie srem.pl. Wśród osób biorących udział w głosowaniu zostanie rozlosowanych 10 pakietów promocyjnych Śremu.

 

Źródłofot. srem.pl

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...