15.3 C
Śrem
środa, 22 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościKsiąż Wlkp.Wigilia z kolędami z CK Książ

Wigilia z kolędami z CK Książ

Ponad 100 osób wzięło udział w spotkaniu wigilijnym w Ceglarni w Jarosławkach. Do wspólnego świątecznego biesiadowania i kolędowania zaprosiło ksiąskie centrum kultury.

Magia świąt w ksiąskiej gminie zagościła już na dobre. W piątek, 9 grudnia odbyło się niezwykle nastrojowe spotkanie w Ceglarni w Jarosławkach. Bożonarodzeniowe pieśni, świąteczne potrawy i prezenty – tego uraczyli wszyscy, którzy zdecydowali się wziąć udział w „Wigilii z kolędami” zorganizowanej przez Centrum Kultury Książ Wlkp. oraz Uniwersytet Entuzjastów Świata. Przy wspólnym stole zasiadło ponad 100 osób.

To wyjątkowe wydarzenie rozpoczęło się od powitania wszystkich przez Mariolę Kaźmierczak, dyrektor Centrum Kultury, a następnie wystąpił muzyczny duet: Anita Szymanowska i Mariusz Śląski. Do wspólnego śpiewania chętnie dołączyli wszyscy uczestnicy spotkania.

Później przyszedł czas na skosztowanie bożonarodzeniowych przysmaków i zaczęła się najprzyjemniejsza część, czyli rozdanie prezentów. Zanim jednak każdy otrzymał podarunek od Mikołaja, a w tę rolę wcielił się burmistrz Teofil Marciniak, przedstawiono garść statystyk. I tak okazuje się, że Uniwersytet Entuzjastów Świata liczy łącznie już 111 członków, którzy w 2022 r. wzięli udział w ponad 25 różnych spotkaniach, w tym okolicznościowych oraz z ciekawymi ludźmi, a także w wyjazdach do kina, teatru czy na jarmark świąteczny.

W wigilii udział wzięli również pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. oraz członkowie Ksiąskiego Klubu Seniora. Ci ostatni zostali obdarowani przez kierowniczkę OPS-u Paulę Ortmann.

fot. CK Książ Wlkp.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...