10.8 C
Śrem
środa, 22 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościZimowa Olimpiada Przedszkolaków 2022

Zimowa Olimpiada Przedszkolaków 2022

Co to były za emocje! W środę, 7 grudnia w sali sportowej Śremskiego Sportu odbyła się Zimowa Olimpiada Przedszkolaków pod patronatem burmistrza Śremu. W zawodach udział wzięły dzieci z 20 przedszkoli, który mierzyły się w kilku sportowych konkurencjach.

Wydarzenie rozpoczął uroczysty przemarsz dzieci. Przedszkolaków powitali organizatorzy wydarzenia. Głos zabrał także burmistrz Adam Lewandowski, który życzył dzieciom powodzenia. – Trzymam za was kciuki! – zapewniał.

Następnie Antek z Małych Przyrodników i Julia z przedszkola Kinderki pomogli przy wciągnięciu flagi olimpijskiej. Wszystkie maluchy złożyły także przyrzeczenie sportowe.

My przedszkolaki przyrzekamy:

Wykonywać wszystkie zadania sportowe dokładnie i uczciwie.

Nikogo nie popychać i nie oszukiwać.

Nie płakać, gdy przegramy.

Bawić się i mieć buźki uśmiechnięte.

Po przyrzeczeniu przyszedł czas na rozgrzewkę, którą poprowadziły Aneta i Marta – instruktorki Śremskiego Sportu. Sędzią głównym zawodów był Ryszard Mitmański. Tymczasem maluchy mierzyły się z takimi konkurencjami jak: tor przeszkód, pomocne Mikołaje oraz wyścig taczek. W każdej startowało po 10 zawodników.

Klasyfikacja:

I miejsce – Przedszkole pod Wierzbami

II miejsce – Mali Przyrodnicy

III – Przedszkole w Bodzyniewie

Trzy najlepsze drużyny otrzymały nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe statuetki. Natomiast, co bardzo ważne, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal  oraz mikołajkowy upominek ufundowany przez urząd miejski w Śremie. Cukierkami zostali także obdarowani mali kibice, którzy mocno dopingowali swoje drużyny.

Impreza została zorganizowana przez Śremski Sport a realizowana w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

fot. D. Górna

 

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...