10.5 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościKsiąż Wlkp.Zakończono budowę kanalizacji sanitarnej w ulicy Sczanieckiej

Zakończono budowę kanalizacji sanitarnej w ulicy Sczanieckiej

Ksiąski magistrat poinformował o zakończeniu prac związanych z budową kanalizacji sanitarnej w ulicy Sczanieckiej w Książu Wlkp. Koszt robót to ponad milion złotych. Wydatki gminy w większości pokryje Fundusz Przeciwdziałania COVID-19.

W drugiej połowie listopada dokonano odbioru prac związanych z budową kanalizacji sanitarnej w ulicy Emilii Sczanieckiej w Książu Wlkp. – informuje ksiąski magistrat. Zadanie obejmowało wykonanie blisko 520m kanału sanitarnego o średnicy 200mm odprowadzającego ścieki z posesji oraz prawie 195m rurociągu tłocznego. W ramach inwestycji zbudowano również 23 przyłącza do nieruchomości oraz przepompownię ścieków. Nawierzchnia drogi umocniona została kruszywem naturalnym.

Zakończono budowę kanalizacji sanitarnej w ulicy Sczanieckiej
Fot. Gmina Książ Wlkp.

– Dzięki temu zadaniu zapewniony został odbiór ścieków z powstającego w tej części miasta osiedla domów jednorodzinnych, ale także możliwa jest dalsza rozbudowa kanalizacji sanitarnej – podkreśla magistrat. Wykonawcą inwestycji była firma Complex Instal Marcin Grygier ze Śremu, a koszt robót budowlanych – zgodnie z podpisaną umową – wyniósł 1 066 052,72 złotych.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zgodnie z uzyskaną promesą zostanie ono sfinansowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w kwocie 1 012 750,08 zł.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...