9.6 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleTajemniczy pakunek na drodze. Straż i policja postawione w stan alarmu

Tajemniczy pakunek na drodze. Straż i policja postawione w stan alarmu

Służby straży pożarnej oraz policji poderwane zostały do alarmu. Chodziło o worek z tajemniczą zawartością. Worek oznaczony był, jako materiał potencjalnie zakaźny.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek 6 grudnia. Około godziny 11 do służb wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu na poboczu drogi worka oznaczonego, jako z potencjalnie zakaźną zawartością.

Na miejsce skierowano trzy strażackie zastępy oraz policję. W przypadku takich zgłoszeń zachowane muszą być wszelkie procedury dotyczące bezpieczeństwa. Nigdy nie wiadomo, co w takim pakunku może się znajdować i czy faktycznie stanowi on zagrożenie biologiczne lub chemiczne.

W tym przypadku okazało się, że wewnątrz worka znajduje się… truchło zwierzyny leśnej. Sama padlina została zabezpieczona przez służby weterynaryjne i miała zostać odebrana przez firmę zajmującą się utylizacją takich zwierząt. Z jakichś powodów tak się nie stało i pakunek wzbudził zainteresowanie osób trzecich, które powiadomiły służby ratunkowe.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...