9.6 C
Śrem
czwartek, 23 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościJak Mikołajki to tylko w Książu!

Jak Mikołajki to tylko w Książu! [FOTORELACJA]

Na to wydarzenie dzieci czekają cały rok! W niedzielne popołudnie, 4 grudnia na ksiąskim rynku odbyły się Mikołajki. Były występy, świąteczne przysmaki, rękodzieło i wizyta Świętego Mikołaja, który na ten dzień przygotował 500 paczek pełnych słodkości.

W Książu Wlkp. ruszyło wielkie odliczanie do świąt Bożego Narodzenia. W niedzielne popołudnie na ksiąskim rynku odbyła się impreza mikołajkowa, na którą przybyły całe rodziny. Wszyscy z zapartym tchem oczekiwali na przybycie Świętego Mikołaja.

Zanim jednak na scenie pojawił się najbardziej wyczekiwany brodacz świata, przed publicznością zaprezentowały się dzieci, które przygotowały krótkie występy artystyczne. Wystąpiły m.in. mażoretki, dzieci z ogniska muzycznego, hip-hopowa wataha i przedszkolaki.

A tuż po występach na ksiąskim rynku pojawił się najprawdziwszy Święty Mikołaj. Co prawda nie podjechał saniami. – Renifery nie chciały lądować na twardym – tłumaczył żartobliwie. W tym roku przybył „dużym fiatem” w towarzystwie elfa i śnieżynek. Przywiózł dzieciom cukierki i paczki ze słodyczami. Zgodził się także wziąć udział w małej tanecznej rozgrzewce i odpowiedzieć na pytania dzieci. – Dlaczego masz taki duży brzuch? – pytały. – Bo jem dużo ciastek – zapewniał Święty Mikołaj. Zdradził także, że jest już bardzo stary i ma 150 lat. A następnie zasiadł w specjalnie dla niego przygotowanym domku. Drugi czekał już na śnieżynki. Każde dziecko mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i odebrać prezent.

Świąteczne przysmaki

W tym samym czasie druga połowa rynku zmieniła się w bożonarodzeniowy jarmark. Na świątecznym kiermaszu można było znaleźć wiele ciekawych pomysłów na prezenty oraz wykonanych ręcznie ozdób do udekorowania domu czy podarowania komuś pod choinkę. Było też smacznie. Nie zabrakło bowiem świątecznych przysmaków. Na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich pachniało m.in. barszczem, grzańcem, pierogami, kapustą z grzybami, oscypkami, piernikami oraz wieloma innym pysznościami.

 

Jaka to melodia?

I właśnie wspomniane wcześniej panie i panowie z KGW zostali zaproszeni do udziału w turnieju „Jaka ta melodia”. W zabawie udział brało trzech reprezentantów danego KGW – jedna osoba nuciła, dwie pozostałe musiały zgadnąć co to za piosenka. I okazuje się, że wcale nie było to łatwe zadanie!

Natomiast kiedy już się ściemniło, przy blasku palącej się na rynku choinki, odbył się krótki pokaz sztucznych ogni. I w ten właśnie sposób ruszyło oficjalne odliczanie do świąt Bożego Narodzenia w gminie Książ Wlkp.

fot. D. Górna

 

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...