3.3 C
Śrem
sobota, 26 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościMorsowanie z sercem dla Mai

Morsowanie z sercem dla Mai

„Lodziki” szykują bardzo ważną akcję charytatywną. Już w tę niedzielę, 27 listopada będą morsować z sercem dla Mai Makowskiej z Brodnicy. Przyłączyć może się każdy!

Członkowie Śremskiego Klubu Morsów „Lodzik” zapraszają na wspólne morsowanie z sercem. Tym razem akcja charytatywna będzie skierowana na pomoc dla Mai Makowskiej z Brodnicy. Dziewczynka ma 15 lat i uczy się w szkole w Mosinie.

Maja urodziła się w 2007 roku. Od urodzenia jest niepełnosprawna. Zdiagnozowano u niej wadę genetyczną i agenezję ciała modzelowatego. Powodują one znaczne opóźnienie psychoruchowe. Maja wymaga stałej rehabilitacji i zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny. Koszt tygodniowej rehabilitacji, nie licząc dojazdów, to około 400 zł, w tym jest masaż specjalistyczny, rehabilitacja ruchowa oraz integracja sensoryczna. Przy jednej pensji to naprawdę spory wydatek – wyjaśniają Karolina i Waldemar Makowscy, którzy już czwarty sezon morsują z „lodzikami”

Jednak rodzice Mai mogą liczyć na pomoc przyjaciół z klubu morsów. – Byłam ogromnie wzruszona, gdy dowiedziałam się, że „lodziki” z prezesem Sławkiem na czele wsparły nas finansowo w zakupie wózka specjalistycznego. To dla nas bardzo ważne i gorąco im dziękuję za pomoc – podkreśla pani Karolina.

fot. materiał organizatora

Lecz nie tylko przyjaciele z klubu „Lodzik” wspierają w trudnych chwilach. W akcji „Pomaganie przez morsowanie. Z sercem dla Mai” swój udział zapowiedziały już kluby morsów z całej Wielkopolski.

Zapraszamy na plażę miejską w Śremie w niedzielę, 27 listopada w samo południe. Będzie moc atrakcji, również dla dzieci – zapewnia Sławomir Słowiński

Ponadto organizatorzy akcji charytatywnej w programie przewidzieli: wspólną rozgrzewkę i kąpiel dla chętnych, gorące zupy i napoje, kiełbaski, ciasto, licytacje fantów oraz liczne atrakcje dla dzieci.

Maję Makowską można również wspierać poprzez udział w licytacjach na Facebooku – Licytacje z sercem dla Mai. Można także pamiętać o dziewczynce podczas rozliczeń podatkowych i przekazać „1%”. Maja jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...