3.8 C
Śrem
sobota, 26 listopada, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościWróżki, stwory i inne potwory…

Wróżki, stwory i inne potwory…

W środę, 23 listopada Zespół Szkół Politechnicznych w Śremie opanowały „wróżki, stwory i inne potwory”. To efekt III Konkursu Fryzjerskiego, pod patronatem starosty śremskiego. Udział w nim wzięli uczniowie pięciu szkół z województwa wielkopolskiego.

Przez ponad trzy godziny uczniowie kierunków fryzjerskich zmagali się z zadaniem postawionym w konkursie pn. „Wróżki, stwory i inne potwory”. Tematem przewodnim była szeroko rozumiana fantastyka.

Fot. D. Górna

Po długiej pandemicznej przerwie wracamy z konkursem fryzjerskim. W tym roku mamy już trzecią odsłonę tego wydarzenia w naszej szkole – pt. „Wróżki, stwory i inne potwory”. Na nasze zaproszenie odpowiedziały cztery szkoły z Wielkopolski – z Krotoszyna, Leszna, Poznania i Jarocina. W konkursie udział bierze po kilka zespołów z każdej placówki. Razem jest ich 15. W każdym z nich jest modelka, fryzjerka i makijażystka – wyjaśnia Mirosława Golińska

Fot. D. Górna

Uczestnicy mierzyli się z kilkoma wyzwaniami. Ich praca była oceniana według poniższych kryteriów:

  • niezmieniona faktura włosa przed konkursem,
  • zgodność fryzury z tematem konkursu,
  • zgodność stylizacji (ubiór i makijaż) z tematem konkursu i fryzurą,
  • estetyka wykonania,
  • pomysłowość i innowacja.

Efekty ich prac oceniała komisja w składzie: Wioletta Jastrząbek, naczelnik wydziału oświaty, a także fryzjerzy – Sylwia Sójka, Ilona Waraksa i Tomasz Przybylski, absolwent ZSP. Nagrody w konkursie zasponsorował starosta śremski.

Kto wygrał?

Najwyższe uznanie komisji zyskała praca Agaty Herzog i Aleksandry Koteckiej z Poznania. Drugie miejsce zajęła stylizacja krotoszynianek – Oliwii Mrówczyńskiej i Klaudii Banaszak. Trzecie miejsce na podium wywalczyły uczennice ZSP w Śremie – Martyna Kalisz i Wiktoria Jurga. Czwarta nagroda z kolei przypadła Hannie Glapiak i Laurze Jakubowskiej z Leszna.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Agencja marketingowa KT24.agency

0
Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...