3.5 C
Śrem
poniedziałek, 27 marca, 2023
Swiper demo
Strona głównaAktualnościDzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

Biedronki, sympatyczna Elza, Myszka Miki, Spiderman, Bob Budowniczy i wiele innych postaci z bajek pojawiło się 14 listopada w przedszkolu w Ostrowiecznie. Okazją ku temu były obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Przedszkolaki chętnie opowiadały o ulubionych bohaterach i ich przygodach, tworząc jednocześnie niepowtarzalną, nową bajkę. Nie zabrakło także zabaw, dzięki którym przedszkolaki mogły utrwalić i wzbogacić własną wiedzę na temat znanych bajek.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek stał się także doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Nieco wcześniej, 4 listopada, Międzynarodowy Dzień Postaci z bajek obchodziły przedszkolaki z Międzychodu. Miłą niespodzianką okazała się wizyta wiceburmistrz miasta i gminy Dolsk – Mirelli Godawa, która przeczytała dzieciom bajkę „Kubuś Puchatek – portrety przyjaciół”. Dzieci z zainteresowaniem i ciekawością słuchały przedstawionej historii, by w dalszej kolejności odpowiadać na związane z bajką zagadki. Nie zabrakło także dobrej zabawy, wspólnego tańca oraz „małego co nieco”.

Materiał Partnera

Malarze specjaliści na każdą kieszeń – gdzie ich znaleźć?

0
Gdzie szukać specjalisty malarza? Jak wspomniano we wstępie malarze to specjaliści, którzy są poszukiwani zarówno przy planowaniu remontu mieszkania, jak i w trakcie wykańczania nowo budowanego domu....

Bluza męska rozpinana – jak odróżnić bluzę damską od męskiej?

0
Damska czy męska bluza - jak rozpoznać? Damskie bluzy na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od tych męskich. Tym bardziej jeżeli są to modele...